Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Samoistne siniaki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woniu



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 10:31 am    Temat postu: Samoistne siniaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otóż pojawiają mi się ostatnio samoistnie siniaki na nogach i rękach, do tego krwawienie z dziąseł wyczytałem, że może to być oznaka białaczki, ale boje się powiedzieć rodzicom i znajomym żeby niepotrzebnie ich nie straszyć. Przebywam obecnie w Lodynie i nie wiem czy iść do lekarza, jakie badania powinienem zrobić (jeśli ktoś zna to niech poda nazwy po Angielsku) o co mnie może jeszcze lekarz spytać? i ile trwają takie badania? czy może przylecieć do Polski do lekarza??
Jakie jeszcze mogą być oznaki białaczki?
Czy może niepotrzebnie się martwię i może to być poprostu nie dobór witamin lub minerałów, lub jakaś inna choroba??
Mam 22 lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białaczka przejawia się przede wszystkim anemią, skłonnością do infekcji i krwawień. Na jej objawy składają się zatem:
• gorączka i dreszcze;
• utrzymujące się zmęczenie i uczucie osłabienia;
• utrata apetytu i wagi ciała;
• powiększone węzły chłonne;
• powiększona wątroba i/lub śledziona;
• skłonność do krwawień i powstawania siniaków;
• duszność;
• wybroczyny (małe czerwone plamki) na skórze;
• ból lub tkliwość kości;
• nadmierne pocenie się.
Nie wszystkie z tych objawów występują we wszystkich rodzajach białaczki, ale często kilka objawów występuje jednocześnie.

przede wszystkim zrób sobie morfologię(blood count).i z jej wynikiem idź do lekarza i powiedz co się dzieje.jeśli tam w anglii coś kogoś zaniepokoi to albo zostań tam i polegaj na tamtejszych lekarzach albo wracaj do polski i tutaj rób wszystkie badania jakie będą kazali Ci robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym jeszcze dodała czynniki krzepliwości krwi
(coagulation factors)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wznawiam temat bo bardzo się niepokoję moją siostrą. W marcu skonczyła 26 lat i ona od kilku lat bardzo zle się odzywia. Praktycznie zje jeden jogurt na dzien, plasterek szynki a pozniej lazi za mna caly dzien i ciagle sie pyta czy ona od tego nie utyje. I mimo ze bardzo duzo schudla, to teraz nic nie je praktycznie, bo pewnie co zje to ma efekt jojo... ale zje to chrupki kukurydziane, to jakies krakersy, to jakies slodycze i w maly ilosciach. A pozniej lazi oslabiona i gada jak to ona sie zle czuje i jak jej slabo i ze myslala ze zemdleje -.-
do lekarza wyslac jej sie nie da, bo ona swoje jak zwykle wie lepiej. Przedstawilam sytuację, bo moze to ma z tym związek.
Otoz od jakiegos miesiąca na udach robią jej się wielkie siniaki, takie wylewy. Ma to na udach, czasem są długie na ponad 10 cm.
Martwimy się o nią, nie dosc ze się wyciencza takim jedzeniem, to jeszcze nie chce z tym iść do lekarza.
Czy tylko białaczka może być przyczyną takich siniaków?

wyczytałam też ze to może byc niewydolnosc wątroby. ona bierze juz jakies 6 lat z rzędu tabletki antykoncepcyjne i nie robiła nigdy przerwy... do tego cały czas bierze leki przez niedoczynnosc tarczycy, pozniej tez jakies psychotropowe bo ma nerwicę. Mozliwe ze to przez te leki - bo moze obnizaja krzepliwosc krwi, może to przez brak witaminy C przez taka g...nianą dietę..
ale kurcze, strasznie się o nią martwię, głupie dziewcze!
co może być najbardziej prawdopodobne?
jak ja sklonic do wizyty i wykopać do tego lekarza?
do jakiego ją wysłać, jakie badania porobic?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem powinna iść do lekarza.
być może jest to efekt "diety", wycieńczenia organizmu, braku witamin, lub problemów z krwią.
konieczne są badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group