Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Salmonella

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justynaaa



Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:53 pm    Temat postu: Salmonella Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie dotyczace salmonelli..
otoz majac niespelna 2 latka zostalam w jakis sposob zarazona, niepamietam jak, rodzice tez nie bardzo...
teraz chcialabym isc do pracy i musze zrobic badania w sanepidzie..
wiadomo ze osoby ktore maja salmonelle nie moga pracowac z zywnoscia..

moje pytanie jest takie.. jak dlugo utrzymuje sie salmonella w organizmie, czy jest zarazliwa po ponad 16 latach i czy moge byc jakims zagrozeniem... ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
biedronka_82



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 8:56 pm    Temat postu: salmonella Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam ten sam problem tyle że u mnie podczas tych badań salmonelle wykryto czy ktoś wie coś na ten temat ?

Jestem nosicielką salmonelli jak długo trwa leczenie tej choroby, lekarka zpisała mi duomoź i biseptol jaka jest skuteczność tych leków i jakie jest prawdopodobieństwo wyleczenia (prawdopodobnie zaraziłam się od dziecka bo i ono jest chore, mąż jest zdrowy )


----edit by emilka---
nie pisz postow na ten sam temat w dwoch różnych tematach. posty łącze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Grzegorz Cwy



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla meza zalecam szczepionke, sa dwa rodzaje. tylko trzeba za nie zaplacic no i skutecznosc jest dyskusyjna ale zawsze warto:)
Jezeli chodzi o zakazanie innych to tylko przez kilka miesiecy po wystapieniu objawow chorobowych.
do leczenia nosicielstwa najlepiej jest stosowac chinolony a nie biseptol!!! Bisteptol jest stosowany w zakazeniach salmonellom w durze brzusznym!!!
Pozdro600

Zapobieganiu rozprzestrzeniania sie nosicielstwa najleosza jest chigiena osobista mycie i gotowanie pokarmow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
biedronka_82



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedż jutro wykonam kolejne badania na nosicielstwo, wtedy wiadomo będzie jaka była skuteczność leczenia, mam nadzieję że jesteśmy wyleczeni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group