Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sab simplex - kolki

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksandra_2006



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:15 am    Temat postu: Sab simplex - kolki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc sluchajcie kupilam w niemczech na kolki niby bardzo dobry srodek sab simplex . ktos z was go uzywal . Nie bardzo umiem niemieckiego wiec nie wiem jak go sie dawkuje i co ile prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yyy a farmaceutka nie powiedziała, moze idz do pediatry z tym lekiem i zobacz co on na to powie Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt. Jesteś w Niemczech czy w Polsce? Bo trudno wywnioskować. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

krople czy tabletki?
jak kropelki to:

Kod:
Oto tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX:

Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda
Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne

Obszary zastosowania
-do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia
-do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii
-przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach
-przy zatruciach

Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia.
Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę.

Interakcje z innymi lekami - nie są znane

Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!
Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.
Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem.

Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.



ps. 0,6 ml=15 kropel do każdego mleka/posiłku - Dawka dla dzieci od 3 tygodnia życia
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beata-33



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 4:58 pm    Temat postu: sab simplex Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam dwie córki , z sabem simplex przeszłam najtrudniejsze "kolkowe" czasy bezboleśnie.Teraz ozekuję trzeciego dzidziusia i napewno zaopatrzę się w te kropelki.Polecam wszystkim mamom takich maluszków.Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
miczka



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie,czy ktoś wie gdzie mogę dostać krople SAB SIMPLEX?Może ktoś może je odsprzedać?Wiem że są dostępne tylko w Niemczech a nie mam możliwości żeby tam jechać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikar11



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 12:39 pm    Temat postu: sab simplex Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie w jakim wieku mozna zacząc stosować krople sab simplex, bo ja mam 3 - tygodniowego syna, który właśnie cierpi z powodu kolek, a słyszałam ze te krople są super.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że już można, ale oczywiście najlepiej się upewnić lekarza
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikar11



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 21, 2008 9:43 pm    Temat postu: sab simplex Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za info Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julci



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 8:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mojej małej lekarz przepisał krople sab simplex, wykupiłam je i wczoraj podałam, dziewczyny to jest naprawde rewelacja mała robi kupe bez bólu i wysiłku i baczki tez nie sa bolesne naprawde polecam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group