Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

RZS a ciąża - pilne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneye123



Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 2:30 pm    Temat postu: RZS a ciąża - pilne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, reguły nie korzystam z tego typu porad, ale niestety nie mam już żadnego innego pomysłu... Moja serdeczna przyjaciółka choruje na RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów). Chorobę wykryto u niej jakieś 3, max 4 miesiące temu. Biorąc pod uwagę jej wcześniejsze choroby i terapie sterydami lekarze dawali jej 1 % zajścia w ciąże. Miała złe wyniki w związku z RZS. Wczoraj dowiedziała się, że jest w 5-tym tygodniu ciąży (ciąża potwierdzona badaniami krwi w szpitalu). I zaczęło się. Śmiech przez łzy... Jakieś 3 tygodnie temu wyniki badań znacznie jej się poprawiły (uniknie terapii silniejszymi lekami). Prawdopodobnie związane jest to z zajściem w ciąże. Z tego co czytałam RZS nie daje gwarancji urodzenia chorego dziecka.. Dziewczyna jest tak wystraszona i spanikowana, że nic do niej nie dociera, a ja sama nie wiem jak jej pomóc.. Jednym z jej pomysłów jest usunięcie ciąży.. Wiem, że to będzie jej decyzja, ale, być może dlatego, że sama jestem w ciąży, próbuję odwieść ją od tego pomysłu tłumacząc, że nie ma pewności, że dziecko urodzi się chore, a nawet jeśli to i tak ma prawo życ, zwłaszcza, że ona zawsze pragnęła dziecka...

Proszę, pomóżcie mi, bo ja już nie wiem jak mam z nią rozmawiać........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group