Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HT



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 6:55 pm    Temat postu: Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry

Troszkę się wystraszyłem, czym? Zacznę od początku.

20.04 byłem u lekarza, został mi przepisany antybiotyk 2 x po 1 tabletce Augumentin (875+125mg), źle się po nim czułem i miałem temperaturę, bóle głowy, mięśni i stawów. Został zmieniony antybiotyk po 4 dniach na Dalacin C 0,3, 3 x po 1 tabletce + Enterol 250 2 x po 1. 29.04 byłem u lekarza, miałem tylko 37'C, zrobiłem wcześniej morfologię z rozmazem i prześwietlenie płuc, krew w normie, tylko krwinki białe 9100, ale powiedzieli, że to objaw walki organizmu i norma i tak jest do 10000. Odkąd odstawiłem antybiotyk - skończył się i nie przepisał lekarz więcej, wziąłem 1 paczkę w kapsułkach, 1 dnia po odstawieniu miałem luźny stolec, 2 dnia ciutkę bardziej luźny, a dzisiaj byłem 2 razy i już nawet wodnisty stolec.

Mam 26 lat. Teraz mam 37'C. Brak bólów brzucha i innych dolegliwości. Martwi mnie mój stolec, niby to nie jest biegunka, bo liczy się ją od >3 wypróżnień na dobę, ale jest wodnista i z domieszką małej ilości krwi, którą już mam od dłuższego czasu - ale nie przy każdym wypróżnieniu, a czasami się pojawia.

Czy słusznie mam obawy o "Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego"?
Troszkę się wystraszyłem, jak poczytałem o objawach.
Proszę o komentarz...

Dziękuję...

Pozdrawiam

Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest duze prawdopodobienstwo ze masz polekowe rzekomobloniaste zapalenie jelita grubego, szczegolnie jak w stolcu jest krew.Ale krew w stolcu moze byc objawem innych chorob jelit.
Ja po kazdym antybiotyku mam biegunki, mimo zazywania oslonowo lakciedu niestety za kazdym razem mnie dopada. Przyczyna jest prawdopodobnie wyjalawienie przewodu pokarmowego, co moze tez byc u ciebie. Jednak powinienes pojsc do lekarza i powiedziec o swoich dolegloiwosciach. Nie lekcewaz sobie tego. Pozdrawim
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć

Dziękuję za odpowiedź, już myślałem, że nikt nie odpowie.
Powiadasz, że zawsze masz po antybiotyku biegunkę? To znaczy więcej niż 3 razy na dobę mykasz do ubikacji wypróżnić się? A w trakcie czy po kuracji? Krew miałem już przed antybiotykiem, czasami mi się zdarza, że jest taka drobna ilość. Brzuch mnie nie boli, temperatury wysokiej nie mam do 37'C. I wypróżniam się 2 razy na dobre, zawsze mniej więcej 1 raz. Nie mam takiej wodnistej, ale taką papkowatą (taką pomiędzy). Nie wiem, czy to można nazwać już biegunką.

Czy ktoś miał biegunkę, albo luźny stolec po kuracji antybiotykiem Dalacin C 0,3g? Czy to normalne, czy raczej rzekomobłoniaste zapalenie?

Pozdrawiam

Tomek
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Antybiotyki biore bardzo czesto i biegunki podczas stosowania sa nagminnie. Zdarza sie ze juz w polowie brania mam biegunki, ale tez zdarzylo sie ze po skonczeniu terapii. Raz mialam ze juz podczas drugiej tabletki wystapila biegunka. Zawsze biore dodatkowo lacidofil lub lakcid- Tobie teraz tez proponuje, zeby odbudowac flore bakteryjna przewodu pokarmowego. Stolce oddawalam wiecej niz 4 razy na dobe, do tego skurcze brzucha- straszne to bylo:( Juz lekarz proponowal mi ze nastepnym razem beda zastrzyki, nie ma sie co meczyc.

Co do Twoich dlegliwosci, to moim zdaniem wez lacidofil 3 razy dziennie, i zobaczysz czy przejdzie. Nie masz takiej prawdziwej biegunki jak przy rzekomobloniastym zapaleniu jelita grubego.
Jesli juz od dawna masz krew w stolcu to idz w koncu do lekarza, przeciez to nie jest normalne. Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć

Dziękuję za odpowiedź.

U lekarza byłem z krwią, chciałem nawet zrobić badanie na krew ukrytą, nie pamiętam, jak się to nazywa, ale i tak powiedzieli, że nie muszę, bo na pewno to nie sprawy nowotworowe, a po prostu pękła mi jakaś żyłka Wink ...pewnie żylaki.

Ja biore Enterol 250 w kapsułkach, na ulotce jest napisane, że na bakterię, która jest odpowiedzialna za rzekomego drania.

Mam nadzieję, że to pomoże... Dziękuję raz jeszcze za odpowiedź.

Tomek
Powrót do góry
lemonnka



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 2:05 pm    Temat postu: Mam podobne objawy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Martwi mnie mój stolec, niby to nie jest biegunka, bo liczy się ją od >3 wypróżnień na dobę, ale jest wodnista i z domieszką małej ilości krwi, którą już mam od dłuższego czasu - ale nie przy każdym wypróżnieniu, a czasami się pojawia."
-- mam to samo. Bralam antybiotyk Novocef. I tez wystapila u mnie niby biegunka a niby nie;/ bo biegunka jest podobno tak jak napisales powyzej 3 razy na dobe a ja mam dokladnie trzy lub dwa razy na dobe- ale za to ze skurczami brucha i z domieszka śluzu z krwia (w bardzo malej ilosci) i tez nie zawsze sie to pojawia-czesciej jednak sluz. te rzadkie stolce tez nie wystepuja ciagle. Pierwszy raz zaobserwowalam ten dziwny stolec na 3 dzien brania doustnie tego antybiotyku. Dzis po tygodniu powtorzylo sie to drugi raz,ale od tygodnia nie biore tez tego antybiotyku. (byl to antybiotyk na 3 dni doustnie + dwa dozylnie w szpitalu-mialam operacje przegrody nosa)W ulotce tego leku wyczytalam o bardzo rzadko wystepujacym ale jednak niepozadanym skutku brania tego leku- rzekomobloniastym zapaleniu jelita grubego..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lemonnka, a brałaś jakies probiotyki (osłonkę) przy antybiotyku? może to zwykłe dolegliwości jelitowe po tak silnym leku?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lemonnka



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:12 am    Temat postu: - Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brałam trilac ale tylko te 3 dni w ktorych bralam antybiotyk (nie wiem moze powinnam go dłuzej brac?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może powinnaś jeszcze kilka dni po kuracji brac, że by flora jelit się się odbudowała
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group