Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rwa kulszowa - stłuczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marina



Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 6:14 pm    Temat postu: Rwa kulszowa - stłuczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam takie problem ok. tydzien temu zostalam kopnieta w posladek i bylam u chirurga i on stwierdzil ze to stluczenie rwy kulszowej. Posladek i udo bola mnie jak chodze, siedze i leze. I mam pytanie czy chirurg bez zadnych badan tylko na podstawie dotyku miejsca urazonego urazem dal dobra diagnoze ??? I drugie pytanie stluczenie rwy kulszowej ile to sie leczy czy to grozne??? A moze to tylko stlucznie miesnia ??? Sama nie wiem co mam o tym myslec. Biore leki i smaruje urazone miejsce ale czemu tak boli ???? Czy stluczenie sa bolesne tak bardzo ??? Siniaka mialam ale malutenkiego ledno co go dojzalam. hmmm... pomocy bo boli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 6:41 pm    Temat postu: Re: rwa kulszowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marina napisał:
Witam, mam takie problem ok. tydzien temu zostalam kopnieta w posladek i bylam u chirurga i on stwierdzil ze to stluczenie rwy kulszowej. Posladek i udo bola mnie jak chodze, siedze i leze. I mam pytanie czy chirurg bez zadnych badan tylko na podstawie dotyku miejsca urazonego urazem dal dobra diagnoze ??? I drugie pytanie stluczenie rwy kulszowej ile to sie leczy czy to grozne??? A moze to tylko stlucznie miesnia ??? Sama nie wiem co mam o tym myslec. Biore leki i smaruje urazone miejsce ale czemu tak boli ???? Czy stluczenie sa bolesne tak bardzo ??? Siniaka mialam ale malutenkiego ledno co go dojzalam. hmmm... pomocy bo boli


Po pierwsze rwa kulszowa to nie miesień, który możesz stłuc ! Rwa kulszowa to choroba oznaczająca ucisk wywarty na nerw kulszowy. Bada się to często podnosząc wyprostowaną nogę do góry (kiedy leżysz). Jeśli boli- to jest to rwa.

Wybierz się do neurologa, neurochirurga lub ortopedy, masz najpewniej problem z kręgosłupem! Być może "wyskoczył Ci dysk", a jest to poważna choroba i nie mozna tego lekceważyć !
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 9:10 pm    Temat postu: Re: rwa kulszowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak wiem ze rwa kulszowa to nie miesien tylko nerw. Chirurg powiedzial mi ze ja stuklam sobie ten nerw w wyniku kopniecia w posladek ( ktos mnie kopnol na dyskotece nie wiem kto tlum byl :/ :/ ) I mam pytanie czy mozna poprzez kopniecie kogos stluc mu nerw ???? Dziwny ten chirurg Rolling Eyes cala ta sluzba zdrowia Shocked A wiec poprostu od kopniecia w pupe mam stluczony miesien tylko dziwi mnie ze tak dlugo boli, czuje ewidentny bol miesnia. Co do rwy kulszowej czytalam o niej na necie i jej objawy nie pasuja do moich. Ortopeda na kopniecie w pupe raczej nie pomoze ani neurohirurg. Kregoslup mnie nie boli tylko dolna czesc posladka zaczela mnie bolec zaraz po kopnieciu. Dzieki za odpowiedz. Hmm biore leki i smaruje masciami, chyba ze tam w posladku jakis stan zapalny ????
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Sie 02, 2006 9:11 pm    Temat postu: Re: rwa kulszowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie moge cos sie zalogowac :/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group