Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rumień

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Quiet



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 6:34 pm    Temat postu: Rumień Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam następujący problem. Moja skóra na policzkach rumieni się, a raczej robi się bardzo czerwona. Dzieje się tak codziennie,czasem nawet jak już rano wstaje jestem cały czerwony.
Byłem z tym problemem u dermatologa. Powiedział, że to może być od wątroby, ale zaraz potem to wykluczył bo te "rumienie" powinny być bardziej brązowe. Sprawdzał mi również czy następuje na moim ramieniu jakaś chropowatość czy coś, niczego takiego jednak nie wykrył. Stwierdził, że "taka jest twoja uroda", przepisał mi pewien krem (Ruboril) ale oprócz tego nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Ale porównując to, jak wygląda moja skóra ze zdjęciami stwierdzić muszę że wygląda to bardzo podobnie do, właśnie, rumienia (a poniżej zdjęcia moich... no tego czegoś).

http://img171.imageshack.us/my.php?image=rumien1nz4.png

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś to zdiagnozował,wiem, że przez odległość jest to problem, bo samo zdjęcie wszystkiego nie pokaże, ale może ktoś powie mi co to jest i co mogę z tym zrobić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masia21



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rumień na twarzy zwykle nasila sie pod wpływem czynników srodowiskowych ( wiatr, deszcz , mróz ) , od posiłków ( nasilenie przy ostrych , gorących potrawach ) , od płynów ( kawa, herbata, alkohol) , od kosmetyków ( nieodpowiednio dobrane mydła, kremy...) , od twardej wody, od chorób wewnetrznych ( watroba ). Tak naprawde jak widzisz wszystko ma wpływa na powstawanie rumienia. Zwykle ma on układ " motylkowy " ( czoło , nos, policzki ). Najprawdopodobniej możesz mieć cerę naczynkowa lub wrazliwa reagująco własnie zaczerwienieniem...

Cera naczynkowa nie toleruje gorącej wody. Jej temperatura powinna być umiarkowana. Dotyczy to zresztą całego ciała, gdyż letnie natryski działają kojąco na wrażliwą skórę.

Codzienna pielęgnacja tej cery wymaga odpowiednich kosmetyków. W takich preparatach powinny znaleźć się odpowiednie substancje, które uszczelniają naczynka i wzmacniają je, chroniąc przed pękaniem. Ich zadaniem jest również pielęgnacja skóry. Najczęściej w tego typu kosmetykach znajdują się:
rutyna - zmniejsza łamliwość, kruchość i przepuszczalność w naczynkach krwionośnych, stosuje się ją doustnie i miejscowo na skórę;
ekstrakt z oczaru - hamamelis - o właściowściach łagodnie ściągających i przeciwzapalnych, działa kojąco na skórę z rozszerzonymi naczynkami;
witamina K - wpływa na proces regulacji krzepnięcia krwi, zapobiega krwotokom, likwiduje pajączki, wylewy podskórne;
witamina PP - uszczelnia naczynka krwionośne, chroniąc je przed pękaniem;
wyciąg z arniki górskiej - wspomaga krążenie krwi, wzmacnia naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, zmniejsza zaczerwienienia;
wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu - działa obkurczająco, wzmacniająco na naczynia krwionośne, przeciwdziała ich pękaniu;
witamina C - ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne;
ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) - uelastycznia ściany naczyń, poprawia krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych skóry.
Firmy kosmetyczne proponują osobom mającym problemy z rozszerzonymi naczynkami specjalne kosmetyki, np. serię Pharmaceris N Erisa (mleczko, tonik, krem nawilżający, odżywczy i z witaminą K 1%, peeling enzymatyczny, maseczka, balsam do ciała), krem Bratek z serii Kwiaty Polskie (Uroda), krem nawilżający i półtłusty z miłorzębem japońskim z serii Anti allergique (Mincer - Mona Liza Cosmetics).

Jesienią i zimą, gdy nasila się wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, należy pamiętać o właściwym zabezpieczniu tego typu skóry. Poleca się stosowanie kremu dziennego, następnie odpowiedniego podkładu (fluidu) i pudru. Wiosną i latem należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrami.

Najwłaściwszym peelingiem w przypadku cery naczynkowej jest peeling enzymatyczny (gommage).

Cerę z rozszerzonymi naczynkami należy chronić przed:
- jesiennymi chłodami,
- zimowymi mrozami,
- promieniowaniem UV.
Najlepsze efekty daje stosowanie kosmetyków ze składnikami zmniejszającymi kruchość i przepuszczalność drobnych naczyń krwionośnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group