Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rumień skórny, bule stawów opuchlizna i swędzenie dłoni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafaelo



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kamieniec
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 2:24 pm    Temat postu: Rumień skórny, bule stawów opuchlizna i swędzenie dłoni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
od ponad miesiąca mam rumień skórny różnej wielkości i w rożnych miejscach, znika na drugi dzień i pojawia się w innym miejscu, jest gruby gorący i swędzi. Oprócz tego puchną mi dłonie i strasznie swędzą, przeważnie w nocy i spać nie mogę. Bóle stawów mięśni oraz stan podgorączkowy, ciągle jestem zmęczony.

Rafał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Objawy, które Pan opisał wskazują na rumień guzowaty, który objawia się dużymi, czerwonymi i bolesnymi guzami, opuchlizną, a także bólami stawów i podwyższoną temperaturą. Jest to zapalenie skóry o podłożu autoimmunologicznym, może też powstawać od nadwrażliwości wywołanej zażywanymi lekami. Jeżeli zażywa Pan jakieś leki, proszę je odstawić.

Jeżeli chodzi o leczenie, niestety domowe sposoby nie wyeliminują problemu, musi się Pan zgłosić do dermatologa, specjalista przepisze Panu antybiotyki, jak również powie, jakie maści powinien Pan stosować do leczenia zewnętrznego.

Proszę nie bagatelizować problemu, rumień sam nie przejdzie.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rafaelo



Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kamieniec
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

bardzo dziękuje za odpowiedź, lekarz rodzinny stwierdził rumień guzowaty.
Byłem u dermatologa który stwierdził pokrzywkę, robiłem badania na sarkoidozę odpada jest oki, borelioza pierwszy wynik oki, toksoplazmoza wysoki odczynnik ale choroba przebyta. Mam podwyższone białko CRP 10,2
dzisiaj robiłem ponowne badanie krwi na CRP białka czy coś się zmieniło.
W poniedziałek mam wizytę u reumatologa, nie wiem czytałem coś o zakrzepicy? mam problemy z kończynami tj. żylaki prawa noga cała zawalona lewa zrobiona. Od tego wszystkiego głupieję nigdy nie chorowałem a tu takie diabelstwo, martwię się co dalej?.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Maj 25, 2013 10:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinien Pan zmienić dermatologa, różnica między rumieniem a pokrzywką jest znacząca! To dwie różne choroby! Dlatego nie może się Pan pozbyć dolegliwości, ponieważ nie był Pan leczony w kierunku rumienia guzowatego. Rumień tym się -----, że objawy nie ustąpią same lecz się nasilają, jeżeli nie podejmuje się leczenia. Stąd Pana wyniki badań nie są najlepsze a wskaźnik CRP jest podwyższony - wskazuje on na stan zapalny w organizmie. Nie ma potrzeby robienia kolejnego CRP, dopiero po zakończeniu leczenia antybiotykami w celu kontroli.

Koniecznie musi Pan pójść do dermatologa, dobrego dermatologa, który obejmie Pana opieką i leczeniem specjalistycznym. Pierwsza sprawa tak jak napisałam - bez kuracji antybiotykowej się nie obejdzie, plus leki do smarowania zewnętrznego.

Powstanie i rozwój tego typu rumienia może mieć inne źródła, może być bowiem wywołany zakażeniami wirusowymi bądź stosowaniem leków, takich jak: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, tetracykliny, sulfonamidy, salicylany (chociaż w tym przypadku często towarzyszy temu rumień wielopostaciowy).

Co ważne też, rumień guzowaty może być także objawem innych chorób:
- infekcji paciorkowcowej (np. anginy),
- sarkoidozy,
- gruźlicy,
- toksoplazmozy,
- ziarniniaka wenerycznego (zakażenia chlamydiami),
- mononukleozy zakaźnej,
- nieswoistych zapaleń jelit: wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna.

Być może rumień jest u Pana powikłaniem po przebytej toksoplazmozie, bądź choroba nie została do końca doleczona, skoro czynnik wciąż nie jest w normie.

Jeżeli chodzi o boreliozę, można ją wykluczyć, gdyż jej zwiastunem jest rumień wędrujący a nie guzowaty.

Żylaki nie muszą mieć powiązania z rumieniem, choroby żył dotyczą wielu ludzi, w tym przypadku liczy się diagnoza oraz działania profilaktyczne. Powinien Pan zatem w pierwszej kolejności wybrać się do lekarza -> najpierw ogólnego, który powinien dać Panu skierowanie albo do chirurga naczyniowego albo do flebologa specjalizującego się w schorzeniach żył. Na pewno w tej kwestii konieczne będzie wykonanie USG Doppler, po którym lekarz zdecyduje się na metodę leczenia. Z tego co Pan pisze wynika, że był już Pan leczony na żylaki w lewej nodze, dlatego nie ma co zwlekać - najpierw trzeba wyleczyć rumień a potem zabrać się za żylaki w prawej nodze, nie ma się co męczyćSmile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group