Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rtg, tomograf, rezonans itp w ciąży

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:20 am    Temat postu: RTG w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam ze RTG w czasie ciazy moze zaszkodzic dziecku czy to prawda a jesli tak to jak moze zaszkodzic ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prawda - metoda ta wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie ( promieniowanie X ). Badanie wykonane w pierwszych tygodniach ciąży może być przyczyną uszkodzenia płodu.
Stopień szkodliwości zależy od dawki promieniowania i wielkości obszaru poddanego badaniu.
Przy dużej dawce promieniowanie istnieje ryzyko uszkodzenia np. centralnego układu nerwowego płodu.

Warto dodać iż RTG we wczesnym okresie ciąży może być przyczyną poronienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amelia1982



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 9:36 pm    Temat postu: wlew kontrastowy - RTG a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc i informacje. Jestem w 3 tygodniu ciąży. Zupełnie tego nieświadoma poddałam się wlewowi kontrastowemu jelita grubego. Na domiar złego badanie odbyło się 2 razy, bo za pierwszym razem nie wyszło. W sumie więc przez godzinę leżałam pod tomografem. Z moich obliczeń wynika, że pierwsze badanie miałam 12 dni po zapłodnieniu, a drugie 17 dni po zapłodnieniu. Dziś wypada 3 tydzień, 2 pozytywne testy. Zrobiłam je, gdyż spóźniał mi się okres, co akurat w moim wypadku jest normą, więc wiadomość, że jestem w ciąży zwaliła mnie z nóg. Przed badaniem, wiedząc o zagrożeniach, zrobiłam także test, wyszedł negatywny, stąd ten fatalny błąd z poddaniem się badaniu. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co się stało z zarodkiem po tak silnej dawce promieniowania Sad Minął już tydzień od badania. Jednego dnia miałam ciemno-brunatne plamienia, niewielkie, krew raczej utrzymywała się na ścianach pochwy. Nie mam pojęcia, co to oznacza. Czy możliwe, że ciąża obumarła, choć wynik testu jest nadal pozytywny? Proszę o jakiekolwiek informacje. Dodam, że mam zapalenie jelita, zespół jelita drażliwego oraz Hashimoto Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinnas udac się do ginekologa i powiedzieć mu że zostalaś poddana silnemu promieniowaniu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amelia1982



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ginekolog załamał ręce. Jedyne co mam teraz robić, to czekać na poronienie Sad Przecież ja dostanę na głowę, pierwszy raz noszę w sobie życie i zamiast cieszyć się, muszę czekać, aż ze mnie wypłynie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bozee Sad wspołczuje Ci...szkoda ze nie obserwowałas swego cyklu...nie widzialas ze cos jest nie tak? skoro był sex to i ciaza tez jest mozliwa. czemu nie brałas jej pod uwage Sad((
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amelia1982



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ brałam to pod uwagę, dlatego zrobiłam test przed badaniem, ba nawet 3 testy, za każdym razem, kiedy minął tydzień od stosunku. Wszystkie wyszły negatywne. Do tego wszystkiego jeszcze byłam u ginekologa, badał mnie "w środku", niestety nie zrobił USG i dlatego nie wykrył ciąży, bo z moich obliczeń trwała wtedy 5 dni Sad Ta wizyta była dla rozeznania, bo pierwszy raz zapragnęliśmy mieć dziecko i chciałam się dowiedzieć, jak da się to połączyć z moimi chorobami. Wlew miałam kilka dni później. Po czym zaczął mi się spóźniać okres, ale to przy mojej chorobie tarczycy normalne. Mam 25 lat i nigdy nie miałam uregulowanego cyklu (od 30 do nawet 50,60 dni trwa). Zaczął mi się zespół napięcia, piersi zrobiły się obrzmiałe - czyli zawsze tak, jak przed miesiączką. Nie mogłam wiedzieć, że coś jest nie tak. Teraz mogę tylko pomarzyć, żeby cofnąć czas Sad Pamiętajcie dziewczyny, że 99% pewność testu, to za mało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo testy robiłaś za wcześnie... a 5ciodniowej ciąży to usg by też nie wykryło jeszcze.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 9:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie...5 dni i juz ma wykryc?? no way! . .. najwczesniej to 7tyg. Smile.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Amelia1982



Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam na myśli Usg dopochwowe, takie może by wykryło pęcherzyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group