Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Różyczka w ciąży - wyniki badania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czarna1



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 16, 2016 3:03 pm    Temat postu: Różyczka w ciąży - wyniki badania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem w 7 tygodniu ciaży. Moje wyniki na różyczkę to :
IgG - >500,0
IgM 28,3 (norma do 15)
Po 10 dniach zrobiłam kolejne badanie
IgG >500,0
IgM 27,10
Lekarz mówił, że jeżeli będzie spadać to nie mam się czym martwić, możecie coś powiedzieć na te moje wyniki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
reniczkowa



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 21, 2016 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi się wydaje przeciwciała IgM powstają podczas zakażenia różyczką i znikają z organizmu po kilku tygodniach ( czyli jeśli ten czynnik Ci spada to bardzo dobrze) a IgG zostaje w organizmie na całe życie i świadczy o tym, że przebyłaś zakażenie różyczką. Różyczka w ciąży brzmi straszni ale, może okazać się, że wszystko będzie okej. Skonsultuj swoje wyniki badań z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
duos685



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama będąc z moim bratem w ciąży, miała różyczkę. Na całe szczęście, zachorowała jak była w ósmym miesiącu ciąży. Różyczka w żaden sposób nie wpłynęła na rozwój i zdrowie mojego brata. Jest całkiem normalny - na tyle na ile może być normalny młodszy brat ;P Mam nadzieje, że u Ciebie, różyczka w ciąży też, nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka. Wiem, ze jeśli jest się w ciąży, to podwójnie się martwi o zdrowie i stara się unikać wszelakich chorób - a różyczka w ciąży, zawsze kojarzy się źle. Jednak mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Będę trzymać kciuki!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group