Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

rozwojowe ? ;/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
empty



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:29 pm    Temat postu: rozwojowe ? ;/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze trafilem , czesc wszystkim mam 15 lat i jestem chlopakiem w okresie dojrzewania i mam problem z ktorym mecze sie od dawna . Postaram sie to jakos opisac Razz dziwnie sie czuje codziennie jestem przymulony , strasznie mi sie chce spac , nic mi sie nie chce , glowa mnie boli, język mi się plącze i w ogóle jestem dosłownie nieprzytomny, i to trwa od dłuzszego czasu , . Myslalem ze jestem moze chory i robiłem badania ale nic nie wykazały a pani doktor powiedziala ze to 'Rozwojowe' w co watpie , bo inni takiego problemu nie maja....strasznie sie z tym mecze i chcialem was zapytac czy to minie ? czy cos mi dolega ? i myslalem moze jescze o neurologu zeby zrobic moze jakies badania czy cos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

empty
jakie dokładnie badania robiłeś?
neurolog to dobry pomysł- jednak pamiętaj, że do niego potrzebne jest skierowanie. i ze względu na Twój wiek dobrze żeby to był neurolog dziecięcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
empty



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robiłem badania moczu i krwi

Dodano po 1 minutach:

ktore wykazaly ze jestem zdrowy a pani doktor mowila ze to rozwoje ze przejdzie ale strasznie mnie to meczy ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy robiłeś może też ob lub crp?
pytałeś lekarkę o wizytę u neurologa?
od jak dawna cierpisz na te dolegliwości?
bierzesz jakieś leki? witaminy? odpowiednio dużo śpisz? trzymasz zdrową dietę?
mierzyłeś ciśnienie i poziom cukru we krwi?
dokuczają Ci jeszcze jakieś dolegliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
empty



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczęło sie tak w 1 klasie gimnazjum wczesniej tak nie mialem , lekarki nie pytalem o neurologa , sama tez nic o nim nie wspominała , biore Magnez , pani doktor mowila ze jak na moj wiek i wzrost to mam slabe cisnienie , czasami mam takie skurcze mięsni , nagle same zaczynaja mi tak "podskakiwac" ale nie wiem czy to ma cos wspólnego . Wiesz moze co to jest , albo moze domyslasz sie co mi dolega ? ;(

Dodano po 59 sekundach:

nie wiem co to jest ob i crp ale raczej nie robiłem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

empty napisał:
jak na moj wiek i wzrost to mam slabe cisnienie , czasami mam takie skurcze mięsni , nagle same zaczynaja mi tak "podskakiwac" ale nie wiem czy to ma cos wspólnego

może to wynikać z niskiego ciśnienia.
a może z braku witamin. drgania czy też skurcze mięśni mogą wynikać z braku magnezu- także dobrze, że go uzupełniasz.
myślę, że warto zaopatrzyć się z witaminy dla osób młodych- popytaj w aptece i poproś żeby Ci coś polecili.

czy dolegliwości utrzymują się przez cały dzień? czy tylko rano i z czasem mijają?
ile godzin śpisz?
prowadzisz aktywny czy raczej siedzący tryb życia?
mierzyłeś poziom cukru we krwi?

nie wiem co Ci jest- i diagnozy nie postawię Wink od tego jest lekarz. ale myślę, że warto przejść się do neurologa- nie twierdzę że coś Ci dolega ale że można się skonsultować z lekarzem tej specjalności Smile

PS. ob (odczyn Biernackiego) i crp (białko ostrej fazy) są wskaźnikami infekcji w organizmie. wykonuje się je poprzez pobranie krwi- tak jak w normalnej morfologii. więc jeśli w wynikach nie masz tych skrótów tzn że badanie nie zostało zlecone Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
empty



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mierzyłem poziomu cukru we krwi , a te dolegliwosci zazywczaj zaczynaja sie nie od samego rana tylko potem , ide do szoly i wszystko jest okej , posiedze troche w szkole i nagle robie sie taki bardzo senny przymulony nie wiem jak to okreslic , wracam do domu wypijam kawe i czasami przechodzi a czasem nie , śpie 8-9 h
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może jest to wynikiem wahań ciśnienia: im niższe ciśnienie tym większe "przymulenie"
ale może też być wynikiem spadku cukru we krwi.
nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja miałam podobnie- w końcu trafiłam do neurologa Wink w każdym bądź razie po kilku latach przeszło- u mnie spowodowane było skokami ciśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
empty



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeczekam to jescze troche jesli nie przejdzie to zglosze sie to neurologa. mam nadzieje ze to rozwojowe... Razz

Dodano po 14 minutach:

zapomniałem dodac ze to nie jest tak codziennie , czasem sa dni ze nawet dobrze sie czuje , czasem takie ze te objawy sa slabsze a czasem silne...

Dodano po 2 minutach:

a jesli to wahania ciśnienia to da sie cos z tym zrobic ? zaczałem pic kawe i lukac magnez, czy to mi nie zaszkodzi ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kawa wypłukuje z organizmu magnez więc dobrze, że uzupełniasz braki.
magnez lepiej się wchłania gdy jest połączony z witaminą B6- można kupić już gotowy preparat lub łykać magnez z witaminami- duży wybór jest w aptekach:)

ja miałam takie skoki ciśnienia, które bardzo utrudniały mi funkcjonowanie więc lekarka przepisała mi krople stabilizujące ciśnienie. niestety nazwy nie pamiętam Wink


Cytat:
zapomniałem dodac ze to nie jest tak codziennie , czasem sa dni ze nawet dobrze sie czuje , czasem takie ze te objawy sa slabsze a czasem silne...

a może tak po prostu reagujesz na zmianę ciśnienia atmosferycznego? jesteś kolejnym meteopatom ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group