Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rozstępy - co poradzić

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nerkos



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 2:43 pm    Temat postu: Rozstępy - co poradzić Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu zauważyłem że mam rozstępy w okolicach pach. Z tego co udało mi się w internecie doczytać jeśli są czerwone lub fioletowe to znaczy że są jeszcze świeże i niby idzie choć trochę zniwelować ich wygląd oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych przez jakieś kremy, oliwki itp. Nie ćwiczę nic, pracy aktualnie nie mam od dłuższego czasu ale pisało że powstają z powodu przytycia w krótkim okresie czasu a mi się nieco przytyło więc możliwe że przez to.
Zna ktoś jakieś sposoby lub kremy by mniej było ich widać i zapobiegać kolejnych? Czy wizyta u dermatologa coś pomoże? Bo niby pozbyć się całkowicie ich nie da a planuje od przyszłego tygodnia ćwiczyć by schudnąć a boję się że przez ćwiczenia jeszcze więcej się ich pojawi... Dodaje linki do fotek poniżej.


http://s11.postimg.org/74to42xsj/image.jpg
http://s17.postimg.org/-----/image.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Owszem czasami rozstępy powstają od przytycia, ale musiałbyś naprawdę sporo przybrać na wadze.. W jakim wieku jesteś? U chłopców w wieku dojrzewania często powstają rozstępy na skutek nadmiernego wzrostu, skóra się naciąga, jest mało elastyczna...

Tych rozstępów już raczej się nie pozbędziesz, ale zacznij dbać o skórę żeby nie powstawały kolejne:) Bardzo dobra jest zwykła oliwka nałożona na skórę po gorącym prysznicu. Możesz też spróbować potraktować te już istniejące kropelkami z witaminą E, które nabędziesz w aptece, być może stan rozstępów się polepszy, aczkolwiek wątpię, aby całkowicie zniknęły.

Nie przejmuj się, są w takim miejscu, że aż tak nie widać, dbaj o ciało, żeby zapobiegać kolejnym skoro masz takie predyspozycje. Jest wiele kosmetyków dostępnych dla mężczyzn w drogeriach, polecam wypróbowaćSmile Pamiętaj też, że nadmierna utrata ciała również nie sprzyja, dlatego staraj się nie popadać ze skrajności w skrajność, zacznij ćwiczyć ale z głową!

Pozdrowienia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nerkos



Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 24 lat aktualnie, 173 cm i nie wiem czy to szybko i duzo ale przez ponad rok przytyłem z 10-15 kg a według BMI przy moim wzroście waga prawidłowa jest od 58.4 kg do 74.5 kg. Aktualnie ważę około 76 kg więc myślałem o tym by schudnąć do 70 kg.

Będę chyba musiał faktycznie kupić olejek i smarować się nim m. in. pod pachami zwłaszcza po kąpieli/prysznicu no i rozejrzeć się za jakimś kremem czy żelem z witaminą E, może nieco pomoże.

Może wkrótce będę miał pracę to przynajmniej raczej już nic nie przytyje a może nawet schudnę + oczywiście ćwiczenia.

Dzięki za poradę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariolka666
Zbanowany


Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:17 pm    Temat postu: ReerReee Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozstępy..... Chyba każda kobieta wie coś na ten temat. Ale wiecie co? mi znikają po zastosowaniu kremu Revitolstretchmark który zamawiam na " radzę zapoznać się z regulaminem " Najgorsze było to jak mój mąż patrzył na mnie z obrzydzeniem : ( ale juz jest OK ; P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
syn7syna
Zbanowany


Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lgota Wielka
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że moderacja zareaguje na działanie tego paskudnego bota.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ania K



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem kremy są dobre, ale głównie profilaktycznie. Np kiedy jestem w ciąży używam kremów, żeby uelastycznić skórę i nie doprowadzić do tworzenia się rozstępów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
compelling



Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 6:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postaw na naturalne kosmetyki, ponieważ one zawierają ekologiczny wyciąg, a chyba o to chodzi, żeby skórze nie dostarczać dodatkowej chemii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czerwone rozstępy da się jeszcze "ukryć" nim zbledną i staną się tkanką bliznowatą. Tylko konieczna jest konsekwentna pielęgnacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cedrowadama



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja już wszystkiego próbowałam i nic ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiktoria.Z



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U chłopaków faktycznei rozstępy pojawiają się w okresie wzrostu. Mój narzeczony też ma kilka na pośladkach Wink Bardzo mnie to bawi, bo to domena kobiet raczej, a ja nie mam, natomiast on tak Wink Chyba kremy będą najlepsze. Zdaje mi się, że ćwiczenia nie wywołują rozstępów Confused a lepiej ćwiczyć jeśli lubisz niż tyć dalej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group