Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ropny posmak/zapach w ustach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
primo



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 8:25 pm    Temat postu: Ropny posmak/zapach w ustach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, moim problem jest dziwny posmak ropy w ustach. Posmak czasem jest bardzo intensywny a czasem calkowcie znika. Mam ten problem juz od roku, ale calkiem niedawno odkrylem bardzo dziwna zaleznosc a mianowicie, jest on intenstywniejszy w momencie gdy skrecam glowe w lewa strone. Poczatkowo nie bylem pewien czy faktycznie jest to z tym zwiazane ale od 2 miesiecy caly czas to "testuje" i faktycznie dzieje sie to przy skrecie glowy w lewa strone.
Doradzcie mi cos bo zupelnie nie mam pojecia co to moze byc. Dodam ze dokladnie rok temu zaczely sie u mnie straszne problemy z krtania. Doslownie w ciagu 3 miesiecy mialem 3 zapalenia krtani i od tego czasu non stop mam problemy z gardlem lub wlasnie krtania. Pod koniec 2009 roku wymaz z gardla wykazal u mnie gronkowca zlocistego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

primo
Obecność Staphylococcus aureus,nie jest jeszcze wskazaniem do leczenia antybiotykiem,tu decyduje lekarz prowadzący.Nie widzę tu prawidłowej diagnozy i czy wykonano wszystkie i jakie badania.Nie wiem też jaki lekarz Cię leczy czy jest,to laryngolog czy tylko lek.ogólny.Jest tu wskazane osobiste badanie,(również badanie krwi,antybiogram,rtg i ew.rozzerzenie badań)I dopiero wdrożenie leczenia.Na razie widzę leczenie zachowawcze a nie przyczyny takich objawów.Może warto zastanowić się nad zmianą lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
primo



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez wiekszosc tamtego roku bylem w stalym leczeniu u laryngologa. Z badan mialem robiona tomografie zatok (niczego niepokojacego nie wykazalo), test na bolerioze (rowniez ok), wymaz z gardla (nic). Pod koniec roku podczas kolejnej infekcji gardla poszedlem do lekarza rodzinnego i on rowniez kazal wykonac wymaz z gardla, wlasnie wtedy wykryto gronkowca. Byl to listopad 2009 i od tego czasu bralem 5 roznych antybiotykow, a w miedzyczasie wymaz powtarzalem dwokrotnie, gronkowiec caly czas w moim gardle byl. Od lutego tego roku lecze sie prywatnie u laryngologa, ktory to na pierwszej wizycie kazal sie nie przejmowac bakteria w gardle lecz sluzowka. Z jego analizy wyszlo ze przez te wszystkie infekcje doszlo do zaniku sluzowki.
Dodam jeszcze ze w wieku 3 lat mialem wyciete migdalki, zabieg byl na tyle nieudany ze po 25 latach zaczely one nadrastac i w grudniu 2008r musialem powtorzyc zabieg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group