Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

rodzinna apteczka

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 25, 2018 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To proszek czy szampon?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2018 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oo... też to znam, niestety już drugi raz walczymy z wszami, zawsze sie wściekam, bo dbamy o czystości, sprawdzam dzieciom głowy regularnie raz w tygodniu, a jeśli przedszkole ostrzega przed wszawicą, to i codziennie, a i tak złapali. Potem się okazało, ze pani zdziwiona, bo nikt wcześniej nie zgłaszał. Albo rodzice nie są świadomi problemu, albo się wstydzą i słowem nie pisną.
A co do parasidose, to taki płyn, nakłada się dokładnie na włosy, na to czepek na 15 minut, potem wyczesujesz, spłukujesz i myjesz głowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2018 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm nie wiedziałam, że są takie preparaty. Na zebraniu znów mówili o wszawicy w szkole mojego dziecka więc może warto miec w domu na wszelki wypadek to Parasidose. To jest w aptece?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto jest zawczasu zaopatrzyć się w porzadną apteczkę rodzinną tak aby mieć podstawowe elementy do zapobiegania róznym konsekwencjom.

Co powinno się w niej znaleźć
Leki przeciwbólowe i na oparzenia
Pastylki do ssania na bolące gardło, syropy na kaszel, saszetki z rozgrzewającymi napojami czy leki pozwalające zbijać skutecznie gorączkę
opatrunki, plastry, gaziki, chusty, rękawiczki
Termometr i ciśnieniomierz

W dobrej cenie kupisz w Cefarmie https://www.cefarm24.pl/apteczki.html
_________________
http://www.biomedical.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2018 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w apteczce zawsze muszą być środki przeciwbólowe, najczęściej kupujemy te na bazie ibuprofenu takie duże opakowanie wystarcza na długo a nie są drogie Ibuprofen_Forte_DOZ_400_mg_tabletki_powlekane_60_szt koniecznie też plastry, woda utleniona, krople zołądkowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cezik



Dołączył: 17 Sty 2019
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2019 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam przede wszystkim rękawiczki lateksowe, reczniki papierowe, plastry, tabletki, i gaze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wixnia



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2019 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

woda utleniona, paracethamol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 28, 2019 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

yaska napisał:
Omega marine to dla dorosłych czy dla dzieci? Działa?


Mozna podawać zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Mój ma 14 lat i codziennie dostaje kapsulkę. Możesz jeszcze podpytać lekarza przy okazji kontroli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Rodzina Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group