Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

RM a tomograf

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vigor24



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 11:02 pm    Temat postu: RM a tomograf Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sorry że piszę tutaj ale nie wiedziałem gdzie to umieścić.

mianowicie mam pytanie czym się różni rezonans magnetyczny od tomografu?? czy może jest tu inny zakres wykrywanych "schorzeń"....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 11:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może te wiadomości coś pomogą:
rezonans magnetyczny
tomografia komputerowa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vigor24



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jeśli chodzi o coś takiego nie wiem jak to się nazywa co wstrzykują w trakcie badania (chyba kontrast ale pewny nie jestem) w jakim celu się to podaje.

bo ja np miałem rezonans robiony i mi tego nie wstrzyknęli bo powiedzieli że nie potrzeba, i boję się że może to badane jednak wszystkiego nie wykazało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy tomografii sie stosuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 11:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kontrast można podawać i przy tomografii i przy rezonansie. Jest on podawany w celu uwidocznienia lepszego obrazu badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group