Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sokrates



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:33 am    Temat postu: to mi pomogło... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biszofit, hakorośl i poduszka Uan-an. do moderatorów: Jak można dzielić się informacjami skoro nie wolno podawać adresów wartościowych stron i nazw produktów? Mocno rekomenduje USUWAM. za łamanie regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie. jeszcze dwa i wylecisz z forum.
skoro Ci się nie podoba regulamin - który przypominam Ci ZAAKCEPTOWAŁEŚ- to być może nie jest to forum dla Ciebie. usuń stronę www z podpisu. inaczej otrzymasz kolejne ostrzeżenie.

Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sokrates
Nie sztuka udzielić porady,odsyłając do innej strony.Forum ma swój regulamin i jak wyżej napisano(cytat) należy go przestrzegać czy się podoba czy nie.A to świadczy tylko o tym,że nie czytałeś regulaminu tylko w ciemno zaakceptowałeś.Nie mówię,ze na tej stronie,podanej,nie są informacje prawidłowe.lecz w necie roi się od bzdur i nieprawidłowych informacji dlatego jest zakaz podawania linków stron innych jak tylko tego forum.Forum nie może brać odpowiedzialności za to co jest napisane na innych stronach więc nie może firmować takich stron i podawanych na tym stronach informacji.Moderator i tak usunie twoje linki a narażasz sie tylko na konsekwencje regulaminowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Daga87



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 08, 2010 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Nazywam się Dagmara Rączkowska i jestem sudentką fizjoterapii. Przygotowuję się do pisania pracy magisterskiej na temat RZS. Poszukuje osób które zgodziłyby się opowiedzieć mi o przebiegu swojej choroby, jej leczeniu i rehabilitacji. Chodzi mi o osoby które chorują juz dosyć długo, najlepiej z woj. śląskiego. Gdyby ktoś z Państwa chciałby mi pomóc proszę o kontakt. Mój mail: agad2@op.pl.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czerwoneowoce



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 7:04 pm    Temat postu: pomoc w pracy mgr Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich gorąco! Piszę do Państwa z ogromną prośbą ! Moja ciocia od lat zmaga się z RZSem. Postanowiłam napisać pracę magisterską związaną z jakością życia w tej chorobie. Szukam osób które poświęciły by chwilkę czasu i opisałyby mi swoją historię, życie z RZSem. Zainteresowanych proszę o kontakt drogą mejlową czerwoneowoce@gazeta.pl - wtedy wyślę pytania na które chciałabym poznać różne odpowiedzi - pytania otwarte nie ograniczające wypowiedzi. Nie jest to ankieta - nie chcę przeprowadzać badań na zasadzie A B czy C, chciałabym zapoznac się z Waszym subiektywnym zdaniem, opowieścią o wpływie choroby na codzienne życie. Badania są anonimowe!! Z góry dziękuję i życzę Wszystkim słońca na każdy dzień!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gabryjela



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 2:49 pm    Temat postu: kriokomora pomaga Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja siostra na to choruje. Poza sterydami, lekarz daje jej co dwa miesiące skierowanie na kriokomorę. Bardzo dobrze się po tym czuje przez pewien czas. To takie spacery w temp. -100 stopni przez 30 sekund do 2 minut, a po nich ćwiczenia. Spróbuj może też ci pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pavku 29



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Witam wszystkich i pozdrawiam choruje na RZS od 9 miesiecy jestem totalnie przerazony ta choroba mam pytanie czy ona jest uleczalna i czy ktos sie z tego wyleczyl w 100 % dostalem od lekaza sulfasalazine i jeden zastrzy steroidowy jak narazie to mi pomoglo tylko na jaki czas!?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzs nie da się tak do końca wyleczyć. możesz jedynie poznać przyczynę choroby,choć i to nie zawsze, i leczyć ją. to jednak spowoduje jedynie zmniejszenie objawów ale nie wyleczy choroby.
czy lekarz powiedział Ci jakie ćwiczenia powinieneś wykonywać oraz, że bardzo ważna jest aktywność fizyczna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madzialena151996



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 1:00 pm    Temat postu: Leki. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam 15 lat dokładnie od 12 choruje już na RZS przeszłam 3 operacje. Moja choroba zaczeła się jak miałam 3 lata moja mama przyszła z pracy i była zdziwiona ze moje kolana sa tak opuchnięte pojechaliśmy do najblizszego szpitala ale nikt nie wiedzial co mi jest, lekarze mówili że to zejdzie pewnie się gdzieś uderzyłam czy coś. Więc wróciliśmy do domu, ale wciąż było coraz gorzej. Więc wybraliśmy się do szpitala w Bydgoszczy. Tam lekarz stwierdził u mnie RZS. Nie ukrywam że to bardzo uciązliwa choroba bo we wszystkim ogranicza. Mad Miałam juz ze 30 razy ściągane wody z kolana i chyba z 50 razy leżałam w szpitalu na 3 tygodnie a na operacjach nawet po 5 miesięcy. Na chwilę obecną jestem w programie i dostaje zastrzyki i czuje się naprawdę świetnie jeszcze chcę poinformować,że gdy po 4 latach leczenia zastrzykami odjęli mi je to horoba się od razu nawróciła miałam przykurcze i nie mogłam chodzić. I znowu mnie wdali w ten program. Jestem w nim już od 5 albo 6 lat i zastrzyki dostaje 2 razy w tygodniu oczywiscie też chodze na rehabilitację. Mam tylko jedną obawę że może nigdy nie skosztuje życia pęłną parą własnie przez RZS albo nie wstane z łóżka. Neutral
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.! Exclamation

Dodano po 4 minutach:

Ja mogę polecić Encorton, Sulfolazyne, Trexan(Methotrexat), Maiamil(przeciwbólowy bardzo pomaga)
Pozdrwaiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meg621



Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i jestem przerazona.Mam 48 lat i od paru miesiecy bola mnie stawy prawej dloni,byłam dzisiaj u lekarza i dostalam skierowanie do reumatologa.Niestety terminy dopiero na styczeń,musze iść prywatnie.Czy ktos stosowal moze zioła?czy daja jakis pozytywny efekt?Mieszkam w Krakowie,czy ktos moze mi polecić dobrego lekarza?
Prosze o rade i pomoc.dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karakorolla



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ja mam 22 lata i choruje na RZS od 11 miesięcy.
U mnie choroba rozpoczęła sie od bólu w prawym nadgarstku i tak juz poszło z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej , ciągła gorączka poranna sztywność ogólne zle samopoczucie oraz gromadzenia sie duzej ilosci wody w moim organizmie szczególnie w kolanach.
Leczenie rozpoczęłam w Anglii bo tam wtedy byłam ale to nie przynosiło żadnych popraw bylam przykuta do łóżka dlatego postanowiłam wrócic do Polski i tu spróbować innych możliwości. Zaczełam od masaży u masazysty i musze przyznac ze to one przyniosly duza ulge. Ból ustał i co najwazniejsze wymasowal mi cala wode z organizmu ktora juz nie powraca.Zwróciłam sie rowniez do lekarza medycyny nie konwencjonalnej(lekarz ktory patrzy z dna oka) On przepisał mi torbe ziół ktore niestety musialam po czasie odstawic ze wzgledu na przeciazenie żołądka. Polecił mi również zawiesinie Betuleco z kory brzozy oraz krem do smarowania zmian stawowoych ja mialam je głównie na palcach u rąk i musze powiedziec ze to było własnie to co pomogło mi zażegnać moje spuchniete palce.
Mój stan znacznie sie juz polepszył teraz tylko mysle aby nie bylo remisji
Stosuje powszechny zestaw lekow Encorton,DicloDuo,Sulfozeasyna EN, metotrexat,Helicyt,kwas foliowy oraz osłonowo Esseliv Forte
Pozdrawiam:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group