Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Wto Sie 22, 2006 1:11 pm    Temat postu: Re: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kinga1 napisał:
Moja mama ma 54 lata. Chruje od lat 20. Teraz już nie chodzi. Trochę siada z pomocą ale więcej leży. Choroba postępuje cały czas pomimo leków remisyjnych., Przykro mi ale nie ma na to rady. Próbowałam wszystkiego. Ale i znajomości i pieniądze nie pomogą tutaj nic. To takie dziadostwo jak rak. Czasami zdrza się remisja w początkowych fazach choroby, ale nawroty są galopujące. Mogę tylko uprzedzić, że w RZS 4 stopnia jest już zagrożenie życia. Trzymaj się powodzenia.
Mój adres kingastypik@op.pl

Ja także choruję na tą chorobę ale pomaga mi lekarstwo homoepatyczne petroleumD-5( nafta do picia)stosowałam ją wiele razy przy zaostrzeniu choroby poza smaruję się spirytusem mrówczanym
Powrót do góry
Renia



Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 11:05 am    Temat postu: RZS reumoidalne zapalenie stawów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem



witajcie,
Mam 39 lat, od 2 lat choruję za RZS. Moje życie to ciągła walka z bólem i strachem przed przyszłością. Brałam już sterydy, teraz TREXAN i Neoral.
Bardzo pragnę zachować zdrowie na tyle, aby nie stać się uzależnioną od bliskich kaleką. Walczę jak potrafię. Krioterapia 2x w roku, dieta, leki.
Mam dobrego, mądrego lekarza (cudowna dr.Jasińska) ale to wszystko za mało ! Toczę codzienną walkę z zatrzymaniem postępów choroby.
A ja pragnę czuć się silną, sprawną fizycznie i psychicznie kobietą !

Jeżeli ktoś z was zna jakieś naturalne metody walki z tą chorobą lub bólem, będę bardzo wdzięczna za informacje.

dbajcie o siebie !
Renia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kryjas



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 11:05 am    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam! od niepamiętnych czasów choruje na reumatoidalne zapalenie stawow. obecnie jestem na encortonie, endoksanie i lekach przeciwzapalnych chcialam sie Was zapytac czy mozliwe jest łączenie tych leków z kwasami omega 3? czy ktoś z Was stosuje takie połączenia? będę dozgonnie wdzięczna za odpowiedź... pozdrawiam


---- edit by Paweł:
Prosze nie pisać 3 postów takich samych w innych tematach, wystarczy jeden w jednym temacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krzyss97



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 10:09 pm    Temat postu: RZS-moja choroba!!zapraszam na forum Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
zaprasza na forum o rzs-ie

Na poczatek tak w skrocie...
zaczolem chorowac rok temu,pierwsze objawy pojawily sie ok 1,5 roku temu.Zaczelo sie od bolu barku i tak sie powoli ciaglo....
Teraz jestem na etapie ustalonego leczenia--metypred 2x4 mg. dziennie.
jakis czas temu bralem do tego jeszcze methotrexat 5 tabl. raz na tydzien ale nie dawalo zadnego efektu....
Od poczatku leczenia nie ulegly zajeciu moje nagdarstki i prawy lokiec i to moja najwieksza bolaczka:(
Jesli ktos mi odpisze lub wiecej osob to chetnie sie powymieniam doswiadczeniami itp.

p.s. mieszkam we wroclawiu .


----edited by emilka----
posty połączyłam a cały temat przeniosłam do wcześniejszego o RZSie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krzyss97



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tego forum nikt nie odwiedza???SadSadSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
IZABELLL



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 9:55 pm    Temat postu: RZS A CIĄŻA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAJCIE!
Mam 26 lat. Na RZS choruje 7 lat. Stosowałam już wszystko co możliwe. MJestem już na drugim leku biologicznym. Miałam ENBREL a teraz jest MABHTERA. Zażwym również mtx, metypred, aulin. Poszukuję kontaktu z kobitami w podobnej sytuacji,które chcą zajść w ciąże lub urodziły dziecko podczas trwania tej choroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciej15



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 2:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.mam 37 lat od 15 lat choruje na rzs.wcześniej jeżdziłem do lekarza reumatologa w koszalinie który dawał mi zastrzyki po jednym w każde kolano i po jednym w pomiedzy kark i ramiona .efekt był wspaniały odstawiłem encorton a brałem wcześniej od 5-10mg dziennie.niestety lekarz jest w podeszłym wieku i niestety nie chce zdradzić jaki to lek ,oraz nikogo z kolegów po fachu nie nauczył.prawdopodobnie lek wytwarzał sam.po ukłuciu było odczuwalne pietrzenie jak po użądleniu pszczoły.jezeli ktoś z państwa w tej chwili dostaje takie zastrzyki to prosze o kontakt.to był jedyny lekarz który mówił ze ta choroba wygaśnie.teraz biore z powrotem encorton 10mg dziennie oraz co dwa tygodnie zastrzyk podskurnie ,, fornidium d6 ,,jest skuteczny w poczatkowej fazie choroby,daje je lekarz w poznaniu juniczak hematolog.pozdrawiam i szukam ratunku dalej. Arrow


-----edited by emilka----
proszę nie pisać całych postów wielkimi literami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysias



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 5:39 pm    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 38 lat.Dwa i pół roku temu stwierdzono u mnie rzs.Przepisany lek Metotreksat brałam przez 2 miesiące.Od tamtej chwili zaczęłam interesować się leczeniem naturalnym. był moment kiedy moje OB Wynosiło 10 ale później to już tylko rosło. Dziś ODEBRAŁAM WYNIK i mam OB 58 i niskie żelazo.stosuję się do książki Tombaka robię sok z pokrzywy,soki buraczane,robiłam 2 razy oczyszczanie wątroby-następne w lipcu.EFEKTY żadne jest coraz gorzej.może ktoś z Was coś poradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bezimienna



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: G-dz
PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 7:28 pm    Temat postu: ;) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po encortonie wcale nie trzeba tyc. Ja biore go od ponad roku i nie przytyłam kilograma... a jesli chodzi o wczesniejsze przeczytane tu wypowiedzi, to zgadzam sie,ze ten lek strasznie niszczy zoładek Sad
Na mtx mam juz nietolerancje, wiec zaproponowano mi szczepionki podskorne o nazwie enbrel. Podono sa bardzo skuteczne i z tego co słyszałam przy RZS sa refundowane przez NFZ, oczywiscie jezeli przynosza jakis pozytywny skutek. Niestety mała ilosc lekarzy orientuje sie w tego typu lekach, albo im sie poprostu nie chce...

Pozdrawiam i Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo zdrówka zyczęWink

-------------


Drogi Macku zapewne te szczepionki to enbrel lub humira. Słyszałam o leczeniu ta metoda i mam kontakt z osobami, ktore taka kuracje maja juz za soba. Faktycznie, równiez mój lekarz twierdzi, ze te szczepionki moga byc skuteczne. Mam je przyjmowac od 23 czerwca, wiec jesli bedziesz mial pytania, na ktore bede mogla udzieli odpowiedzi, to bardzo chetne to zrobie.


Pozdrawiam;)



-----edited by emilka------
jeżeli chcesz coś dodać, korzystaj z opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciej15



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 1:09 pm    Temat postu: rzs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witamaj Bezimienna ,w tej chwili lecze sie zastrzykami homoopatycznymi fornidium d6 <,zastrzyki z jadu mrówkowego>nawet pomagają załatwiam je z Niemiec,w Polsce są jakieś odpowiedniki ale droższe.Jeżeli CI pomoże ta kuracja to prosze o kontakt.Ostatnio dowiedziałem sie o leczeniu jadem pszczelim,jestem ciekaw czy ktoś z Państwa leczył sie to metodą i jakie są efekty.pozdrawiam Maciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group