Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BETI
Gość









PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 7:26 pm    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twoja mama cierpi na RZS czyli reumatoidalne zapalenie stawów niestety jest to choroba nieuleczalna jak do tej chwili.Najlepszym sposobem jest FIZYKOTERAPIA .leki taki jak encorton sprawiaja ze czlowiek ma apetyt i jest może bardziej energiczny ale wynika to z dawki leków no i przybywa kilogramów niestety sama przez to przechodziłam leki odstawiłam biore tylko sulfalazyne i masci przeciwbólowe ale marny skutek to przynosi.krioterapia moze mamie pomoże mam zapisane te zabiegi ale to dopiero w maju (nasza kochana słuzba zdrowia)Brałam wielkie ilości leków ale one uszkadzaja wszystkie inne wewnetrzne organa,tak samo jak stan podgoraczkowy ale da sie z tytm zyc mam to juz 6 rok jak do tej chwili nie powykrzywiało mi paluchów może sie obejdzie i bez tego?bardzo chetnie poczytałabym o cudownym uzdrowieniu może jest na to sposób?w kazdym razie jestem dobrej mysli i tak trzeba trzymac.
Powrót do góry
ula2



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 10:02 am    Temat postu: Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz podejrzewa u mojej mamy wystąpienie reumatoidalnego zapalenia stawów, dolegliwosci ma od tygodnia, bol stawów, mocna opuchlizna...ale co nas zastanawia pojawilo się jakieś uczulenie....wysypka poprzedziła opuchliznę a teraz pojawiła się nawet na języku....czy ta wysypka jest typowym objawem w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawow? bardzo prosze o odpowiedz...jesli u kogos coś takiego równiez wystąpiło....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
'''''
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 1:33 pm    Temat postu: Re: encorton Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martyna napisał:
Moja mama cierpi na reumatyzm prawie od dwudziestu lat jesli chodzi o ENCORTON to pomaga on zwalczyc bol na jakis czas ale jest destrukcyjny dla zoladka[/b]
:cry:
Powrót do góry
Madziulek
Gość









PostWysłany: Nie Kwi 16, 2006 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tez miałam podejrzenie RZS...encorton biore na alerie wiec odpada...radze skontatowac sie ze specjalista...specjalistyczny oddzial reumatologi znajduje sie w Bydgoszczy w Bizielu...3majcie sie!
Powrót do góry
Nki



Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 6:22 pm    Temat postu: Moja mama jest chora na RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama jest chora na RZS, choroba ta zaczęła się rozwijać jakieś 3 lata temu. Ma popuchnięte stawy na rękach, boli ją kark. Trudno jej wykonywać jakąkolwiek robotę typu np. odkręcenie pokrywki z kremu, jak nie weźmie tabletki przeciwbólowej. Zażywa jakieś leki. Ciężko pracuje, w pracy musi moczyć dłonie, przez co jej stan się pogarsza.
- Jak długo ta choroba się rozwija? Czy będzie taki moment, że przestanie chodzić i kiedy to może nastąpić Sad
- Jest na to jakiś lekarstwo a przynajmniej cos co mogło by tą chorobę spowolnić?
- Moja mama jest jeszcze młoda, słyszałam, że dopada to kobiety już starsze , czy to bardzo źle?


Ostatnio zmieniony przez Nki dnia Pią Sie 25, 2006 5:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinga1
Gość









PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 12:21 pm    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama ma 54 lata. Chruje od lat 20. Teraz już nie chodzi. Trochę siada z pomocą ale więcej leży. Choroba postępuje cały czas pomimo leków remisyjnych., Przykro mi ale nie ma na to rady. Próbowałam wszystkiego. Ale i znajomości i pieniądze nie pomogą tutaj nic. To takie dziadostwo jak rak. Czasami zdrza się remisja w początkowych fazach choroby, ale nawroty są galopujące. Mogę tylko uprzedzić, że w RZS 4 stopnia jest już zagrożenie życia. Trzymaj się powodzenia.
Mój adres kingastypik@op.pl
Powrót do góry
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MOJA MAMA TEZ NA TO CHORUJE, CHODZI, JEST DOSC SPRAWNA, PAMIETAM ZE KIEDYS BYL TAKI OKRES ZE NIE MOGłA CHODZIC...BRAłA ZłOTO, KTORE WYNISZCZYłO JEJ ORGANIZM,TERAZ BIERZE TAKI LEK, JAK NA RAKA, COS NA M.... NIEPAMIETAM NAZWY. MOJA SIOSTRA MAM 35 LAT TEZ MA ZAATAKOWANE STAWY, ALE ONA MA łUSZCZYCE, I TO JEST GłOWMA PRZYCZYNA, MYSLE ZE I JA ZACHORUJE...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eh ja mam dopero 22 lata a choruję od 13 roku zycia na RZS :/ Nie dobijajcie mnie że będzie aż tak źle!!! Staram sie myśleć pozytywnie i nei załamywać jedak oszczędzam się i moje stawy. sa dni kiedy naprawdę wszystko mnie boli i nawet tabletki nie pomagają ale mimo wszystko jakoś zyję Wink
Powrót do góry
tym666@o2.pl
Gość









PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 7:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ula2 napisał:
lekarz podejrzewa u mojej mamy wystąpienie reumatoidalnego zapalenia stawów, dolegliwosci ma od tygodnia, bol stawów, mocna opuchlizna...ale co nas zastanawia pojawilo się jakieś uczulenie....wysypka poprzedziła opuchliznę a teraz pojawiła się nawet na języku....czy ta wysypka jest typowym objawem w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawow? bardzo prosze o odpowiedz...jesli u kogos coś takiego równiez wystąpiło....

prawdopodobnie twoja mama jest zakażona jakąś bakterją, często mylą objawy z rzs . jak najszybciej niech mama zazyje jakies leki przeciwzapalne zanim lekaz wyguzdra sie z leczeniem,najlepiej metindol retadr 0.75mg w dawce 1tab na wieczor po kolacji i picie przy łóżku(suchości po leku).oby to niebyło rzs , ja to mam
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomocne beda badania: morfologia, ASO, odczyn lateksowy, kwas moczowy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group