Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cZaRnA



Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 8:19 pm    Temat postu: Reumatoidalne zapalenie stawow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pewien problem i pytanie. Moja mama cierpi od pewnego czasu wielkie bole. Ma spuchnięte palce i w zasadzie już zaczynaja sie trudności z wykonywaniem niektorych prac, a czasem wyciagniecie sztućca z szuflady. Lekarz stwierdzil reumatoidalne zapalenie stawów i przepisał leki, które niestety przynoszą marny skutek?
Mama sama już marze palce maścami przeciwbólowymi, zażywa środki przecibolowe ale jeżeli już daje to jakąkolwiek ulgę to na krótko.
Słyszałam też, że pomocny jest w tym schorzeniu Encorton. Czy to prawda?
Co możecie polecic? A może są jakieś dobre lub też poza farmakologicznymi domowe sposoby? Bylabym strasznie wdzięczna za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myslę, że zażywanie jakis leków, bo ktoś polecił Ci na internecie, to nie jest dobry pomysł. Mimo tego, że często lekarze są niekompetentni lub leniwi, to jednak nie radze leczyc się na własna rękę. Niech Twoja mama idzie jeszcze raz do tego lekarza i powie, że leki nie działają. Przepisze jej coś innego - może bardziej skutecznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna Klimczak
Gość









PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już sama nie wiem co z nią robić. Była już na naswietlaniach, smaruje maścią z kasztanowca bo podobno ma pomóc (ehhh...no wlaśnie ma... ). Może masz rację. Na pewno jeszcze pójdzie do lekarza. Tylko co jak to znowu malo co da.
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 1:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem u mnie w rodzinie. Też lekarze nic nie pomagają, więc znam ten ból. Jeśli nie ten lekarz to może inny, a może zapytaj w aptece. Często jest tak, że czasem farmaceuta w aptece potrafi lepiej doradzic niż lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak uważam, zapytaj w kilku aptekach i wtety bedziesz miała jakąś orientację a może akurat rada farmaceuty będzie skuteczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotraszek



Dołączył: 26 Gru 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 6:11 pm    Temat postu: RZS (Reumatoidalne Zapalenie Stawów) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chora lat 76, w leczeniu szpitalnym przyjmowała:

Inj.Ketonal
Trexan
Acidi folici
Acenol
Encorton
Enarenal
Pernazini
Metocard
Aspargin
Majamil
Polocard
Rehabilitacja (fizykoterapia, laseroterapia i magnetronik)

Zalecenia do domu:

Trexan 2,5mg 1/tydz - 2+0+2 tabl
Acidi Folici 15 mg - 1 rano
Nimesil 100 mg - 2x1 saszetka oprócz środy
Encorton 5mg - 1 rano tabl
Enarenal 10mg - 2x1 tab
Metoprolol 50 mg - 2x1/2 tabl
Polocard 75 mg - 1 tabl wieczorem

leczenie tą metodą trwa już rok czasu, czy chora moze sama odstawic te leki i zrobic przerwę? Są zmiany w ciśnieniu, czy któryś lek trzeba zachować ze względu na skoki ciśnienia i serce?Pytanie stąd, ponieważ chora odczuwa bóle żołądkowe i gorycz kiedy przyjmuje te leki.

Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żoładek wysiada po encortonie i nimesilu także po methotrxacie i polocardzie(mimo swojej dojelitowej formy).
bezwzględnie nie można samemu odstawić metoprololu i enarenalu.
resztę leków stosować po posiłku, proponowałbym coś osłonowego na żołądek: jakieś mleczka do picia, tabletki typu Ranigast, Famidyna, Zantac, Ranimax. Niestety to schorzenie jest trudne do leczenia a w momencie odstawienia leków: encorton, nimesil, methotrxat nastąpi nasilenie objawów.radzę porozmawiać z lekarzem o zmianie leków, ewentualnie wypisaniu czegoś mocniejszego na osłonę żoładka (inhibitor pompy protonowej-omeprazol, lanzoprazol, pantoprazol itp.)
Powrót do góry
Martyna
Gość









PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 6:39 pm    Temat postu: encorton Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama cierpi na reumatyzm prawie od dwudziestu lat jesli chodzi o ENCORTON to pomaga on zwalczyc bol na jakis czas ale jest destrukcyjny dla zoladka[/b]
Powrót do góry
Monika
Gość









PostWysłany: Nie Lut 19, 2006 1:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja niestety nie mam pojecia o tych lekach. Biore jedynie sulfasalazyne i to byl jedyny lek jak dotad, wiec nie moge wypowiedziec sie o tych wyzej.
Mam prosbe. Jesli na tym forum jest ktos, kto choruje na RZS to prosze o rade. Mam 16 lat i stwierdzono u mnie ta chorobe. Moze to dziwne, ale ja nie jestem pewna czy to aby na pewno RZS, dlatego chcialabym sie dowiedziec, jakie sa objawy na poczatku tej choroby. Jakie sa wyniki badan itp. bardzo prosze o odpowiedz.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zabierz mame do szpitala, na oddział reumatologii, lub chociaż do porządnej poradni reumatologicznej.Tam stwierdzą stopień zaawansowania choroby i zaaplikują odp. leczenie. jest wiele dobrych leków, które jej pomogą. Jednak niektóre z nich wymagają specjalistycznej kontroli. M.in. sterydy. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group