Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rekonstrukcja czaszki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miller11



Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 7:03 pm    Temat postu: Rekonstrukcja czaszki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Jestem po wypadku samochodowym. Przeszedłem 2 operacje usuwania krwiaków mózgu jak i kości uciskających na mózg. Został mi niedowład lewej ręki. Aktualnie jestem na rehabilitacji w Białogardzie. Jednak po skończonej rehabilitacji czeka mnie operacja rekonstrukcji czaszki bo mam ubytek wielkości orzecha włoskiego. I moje pytanie brzmi na czym polega taka operacja? Czym zostanie zastąpiona ta dziura w czaszce. Czy są jakieś zagrożenia w trakcie operacji bo na prawdę boję się tego.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

celem takiej operacji, jest odtworzenie nie tylko kształtu, ale również sztywnej konstrukcji kości czaszki oraz odpowiednie umocowanie implantu z zachowaniem unaczynienia sąsiadujących tkanek.
Najchętniej do uzupełniania takich ubytków używane są materiały sztuczne, chociaż obecność ciała obcego, zwiększa ryzyko powikłań (głównie infekcyjnych). Dlatego najbardziej polecanym materiałem jest własna kość pacjenta (źródłem elementów kostnych mogą być np. żebra).
Niepowodzenia w takich zabiegach są łatwe do zauważenia, ze względu na zły efekt kosmetyczny. Do najczęstszych i najpoważniejszych powikłań należy infekcja. To ryzyko można zmniejszyć poprzez dokładne odtworzenie wszystkich warstw powłok oraz używanie dobrze ukrwionych tkanek do pokrywania miejsca ubytku.
Takie zabiegi wykonuje się stosunkowo często, przeprowadzają go profesjonaliści, więc nie należy się niczym martwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group