Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rehabilitacja po udarze mózgu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klawy



Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2015 5:35 pm    Temat postu: Rehabilitacja po udarze mózgu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój tata przeszedł ostatnio niedokrwienny udar mózgu. Chciałem się spytać jaka jest szansa na pełny powrót do zdrowia? Dodam że tata ma sparaliżowaną lewą stronę i nie chodzi. Bardzo dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mooniek



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest szansa! Wszystko zależy od tego jak szybko i gdzie rozpoczniemy terapie. Niema co się oszukiwać, ale na pełny powrót do zdrowia z NFZ niema co liczyć, wręcz graniczy to z cudem. Z resztą nie wiem czy jest jeszcze w tym kraju osoba która wierzy że nasz system zdrowotny leczy... jedyną moją radą jest leczenie prywatne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sisi11



Dołączył: 24 Sty 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 22, 2015 3:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się w zupełności z moim przedmówcą, że bez prywatnego leczenia, są bardzo małe szanse na powrót do zdrowia po udarze. Mój tata przeszedł go w ubiegłym roku i przysługujące mu zabiegi rehabilitacyjne, bardzo szybko się skończyły. Na szczęście udało się nam załatwić turnus w [zakaz reklamy na forum]. Po pobycie tam nastąpiła duża poprawa. Zaczął samodzielnie są "obsługiwać" i wiem, że teraz może być już tylko lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Latelson



Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi pomogła rehabilitacja z dojazdem do pacjenta polecam takie rozwiązanie każdemu kto ma takie problemy , naprawdę się to sprawdza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klara303



Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Terminy na NFZ są strasznie odległe. Moja mam ze względu na bóle kręgosłupa otrzymała skierowanie do na oddział dzienny rehabilitacji, okazała się, że w swoim mieście musi czekać prawie 3 lata!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karin



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W rehabilitacji po udarze mózgu, czas odgrywa istotną rolę, im wcześniej zaczęta tym lepsze efekty usprawnienia chorego. Jeśli osoba, która przeszła udar, nie jest w stanie sama się poruszać, należy pomóc jej w tym jak najbardziej. Im szybciej zacznie się rehabilitację po udarze mózgu, tym dla pacjenta lepiej. Czasami rehabilitacja, zaraz po udarze, przynosi dużo lepsze efekty, niż długoletnia terapia, która została odłożona w czasie po udarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brzozez



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy dojdzie do udaru nie ma możliwości cofnięcia zmian, które dokonały się w organizmie. Jednak rehabilitacja jest najlepszym sposobem na odzyskanie sprawności ruchowej. Bez pomocy specjalistów i bliskich, osoba chora ma nikle szanse do całkowitego odzyskanie sprawności. Rehabilitacja po udarze powinna być odpowiednio dobrana pod konkretną osobę z konkretnymi dolegliwościami. Trzeba rozsądnie dobrać ćwiczenia, aby "rehabilitacją" nie zaszkodzić przez przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monatiss
Spamer


Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 22, 2017 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gemset



Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Państwowa rehabilitacja praktycznie nie istnieje, a to co się dzieje na oddziałach to parodia rehabilitacji. Przychodzi rehabilitant dwa razy machnie nogą chorego i do następnego pacjenta, pytam go co on wyprawia a on mi na to że ma odgórny przykaz 5 min na pacjenta. I oni jeszcze podwyżek żądają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleczka66



Dołączył: 31 Sie 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2018 2:16 pm    Temat postu: rehabilitacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prawda :/ Państwowa rehabilitacja to jest parodia i to jeszce jaka ;/ Dlatego np moja babcia poszła na prywatna rehabilitację do RehaExpert w krakowie, dzięki ktorej odzyskała równowage i wróciła do życia codziennego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group