Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Refluks?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
&ola&



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 4:03 pm    Temat postu: Refluks? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syn obecnie ma cztery lata ma problemy z cofajacą trescią żołądkową od urodzenia . W zeszłym roku miał robione gastro i wykazała refluksowe zapalenia przełyku i eozynofile w przełyku i dwunastnicy .
Jest na diecie bezmlecznej i refluksowej tz .z owoców tylko banan pije herbatke i wode, słodyczy bardzo mało .Sporadycznie dżem i ketczup w mały ilościach.Dieta jest bardzo rygorystyczna a objawy cały czas wracają jestem załamana moze powinnam zrobić jeszcze jakieś badania ? Najbardziej dokuczaja mu wzdęcia i tak się zastanawiam czy to nie jest zwiazane z trawieniem laktozy i fruktozy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Gru 27, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bierze jakieś leki?
dla refluksowców najbezpieczniejszy z przeciwbólowych i przeciwgorączkowych jest paracetamol- wszystkie inne leki wzmagają wyrzut kwasów.

mały jest pod opieką gastrologa? dietetyka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
&ola&



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leków przeciwbólowych i przeciw goraczkowych przez ostatnie ponad dwa lata nie dostawał .Na szczeście mało choruje za to nadrabia refluksem.
Obecnie od trzch tygodni dostaje polprazol bo bardzo nasiliły sie objawy .
Dodatkowo krople homeopatyczne na wzdęcia .
Tak jezdzimy do poradni gastrologicznej u dietetyka nie byliśmy .
Myślę że jeżeli chodzi o diete to jak pisałam to raczej powinno byc dobrze ma swoje pory posiłków kolacja lekka według zaleceń o 18 my jemy przed 19 z racji tego ze syn o 21 chodzi spać a o tej godzinie to płakał że jest głodny więc przestawiłam godzinę .
Cały czas zastanawiam się czy jeszcze robić jakieś badania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group