Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reakcje we śnie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 9:50 am    Temat postu: Reakcje we śnie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To że we śnie sie widzi czasem żęczy autentyczne, swój pokój, ludzi i tak dalej to wiem i nawet miałem tak kilka razy.

To że czasem sie mówi przez sen czy wierci sie włóżku też wiem i też tak miałem.

Ale czy sen możę być tak bardzo przejmujący że mózg wyśle sygnały do układu nerwowego aby zareagował tak jak by działał prawdziwi bodziec???

Głupi sen, szłem z kumplami ciemną alejką gdzieś w parku, nagle wyskakuje jakiś facet potyka sie i wrzeszczy "lwica, lwica" my zdezoriętowani i zaraz patrzymy wyskakuje lwica, zaczynamy zwiewać, ja w jedną strone 2 kumpli w przeciwą, pobiegła za mną, przewróciłem sie, a ona ugryzła mnie w plecy.

Boże ale skoczyłem, niemalże pod sófit, co najgorsza ja po dokłądnym przebudzeniu sie, wybiciu szklanki wody i przemyciu twarzy zimną wodą byłem wstanie określić dokładnie gdzie ugryzła, tak jak by to sitało sie naprawdę, a przynajmniej coś mnie dotkneło w tych miejscach (szczęki lwicy nie znam, wiem żę we śnie i na jawie było to 8 zębów - 4 na górze i 4 na dole).

Przeżywaliście tak kiedyś sen??? bo mnie to zaniepokoiło i to dość ostro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 05, 2006 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ee tam. Wink są takie sny. mi się rzadko śni coś. ale pamiętam że śniło mi się że właśnie jakieś zwierzę, że mnie goni bo chce mnie zjeść i że spadam ze skały(łapię się łóżka, macham rękami cuduję, a później znajduję się na podłodze - to już na jawie).albo że jestem w nocy w jakimś ciemnym lesie, lub na bagnach, że się boję (czytam takie książki fantasy, tam sa podobne czasami krajobrazy ..to może od tego?), tego typu sny. wcale się nie przerażam rano Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ulala
Gość









PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam kiedyś taki sen, że ktoś mnie gonił i uderzył czymś mocnym w głowę.tak mnie zabolało że się obudziłam. po chwili stwierdziłam że głowa mnie boli akurat w tym miejscu, a mój organizm jakby ''dopasował'' do tego sen.
Powrót do góry
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasmai mam tak jak coś mnie ugryzie we śnie, alb uderzy. Orgaznizm tak jakby włącza to w ten sen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, nie no mnie chyba aż 8 komarów nie ugryzło Razz

Dziwne te sny czasem mam Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie kiedys sie snilo ze spadam w przepasc. w momencie kiedy uderzylam o ziemie, sie ocknelam i okazalo sie ze spadlam z lozka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olkaaaa
Gość









PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak ja bym wam moje sny zaczela opowioadac to hoho...

naprawde..

Zaczybnajac od tanczacych komarach konczac na wielkich pilkach atakujacych moja glowe i hinczykach.
Czasem smieszne a czasem straszne...
Powrót do góry
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

całe szczęście że zwierzęta mają mniej zębów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ciekawy2
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 3:42 pm    Temat postu: mam pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak apropo snów, to mam jeszcze takie pytanie. Czy sen może tak mocno odziaływać, że człowiek potem myśli, ze tak jest naprawdę. Bo widzicie, moja babcia, która ma już swoje lata ciagle mówi zupełnie niestworzone zeczy. Wszyscy ludzie tak jakby sa u niej w dwuch osobach, opowiada nam, jak to przyszedł do niej jakiś zmarły z rodziny, albo, że ktos spał na jej łóżku, wydaje jej sie, że ma dwie małe córki itp. Kiedy byłam z nia na działce, podczas snu jakby z kims rozmawiała i to całkiem sensownie. Tak, jakby to sie dzialo naprawdę. Podejrzewam wiec, że to własnie realizm tych snów sprawia, ze babcia uważa, że to sie dzieje naprawdę. czy mogę mieć racje? A jesli tak, to czy da sie cos z tym zrobić-może jest jakis lekarz od podobnych spraw
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Babcia może mieć takie sny. A to co jej się śni, może wydawać się jej prawdziwe, ponieważ dodatkowo coś jeszcze sobie wmówi - jak sam powiedziałeś, ma swoje lata, to też coś. Można się wybrać do lekarza, być może to jakieś objawy chorób związanych z zapominaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group