Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rak piersi!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ona77
Gość









PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 2:12 pm    Temat postu: Rak piersi!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Zaraz po urodzeniu dziecka nie karmiłam piersią, poniewaz w trakcie karmienia czy ściągania mleka zatykały mi się kanaliki mlekowe. Z dnia na dzien dziecko sie odzwyczajało aż wkońcu przestałam próbowac!! Ból był niesamowity, w calych piersiach porobiły mi się guzy. Rozgrzewałam i masowałam piersi az wreszcie mleko uszło ale 3 m-ce pozniej zaczęly bolec znowu. Teraz jestem 16m-cy po porodzie i czasami mam taki ( jakby to powiedziec) punktowy ból(czasem kłucie) w dwoch roznych miejscach. Nie robiłam jeszcze USG, bo ginekolodzy w naszym miesie nie bardzo się przejmują takimi rzeczami. Czy to z czasem moze przerodzic sie w guzy z komorkami nowotworowymi???? Dodam tylko, że moja mama zmarła własnie na raka piersi mając 37lat.
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koniecznie musisz iść na mammografie - badanie piersi. Jesli wyczuwasz guzki i w dodadku jesteś w podwyższonej grupie ryzyka - tzn w rodzinie chorowali na raka piersi - to sytuacji nie można bagatelizować. Nie rozumie jak lekarz może się nie przejmowac takimi rzeczami.
Podstawowa sprawa to sprawdzić czy guzki mają podłoże nowotworowe, a potem stała kontrola lekarska, częste mammograpie piersi. Ostatnio przeprowadza się wiele akcji darmowych badań piersi. Poszukaj na internecie - może są jakieś informacje o takich akcja i moze okaże się, że gdzieś w okolicy Twojego miasta sa takie badania. Ale to tylko w przypadku jakby lekarz bagatelizował sprawe. Generalnie mówi się, że kobieta regularnie przynajmniej raz w roku powinna badać sobie piersi pod kątem zmian nowotworowych. Tym bardziej jesli wyczuwa nieprawidłowości. Rak piersi jest wyleczalny ale bardzo wiele zależy od kobiety, przede wszystkim wykrycie w pierwszych stadiach, dlatego tak ważne jest regularne badanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia13



Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 4:12 pm    Temat postu: Rak piersi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest właściwie post do ONA77.
Witaj...
Czy mogłabyś mi opisać co dalej sie stało mam dokładnie te same dolegliwości. Urodziłam malucha 15miesięcy temu ponieważ był wczesniakiem nie umiał ssać a moje piersi produkowały tyle mleka że nie nadążyłam odciagać po 2 dniach stały się twarde jak kamień i okropnie bolały też masowałam i ogrzewałam no i nastąpilła poprawa po 3 mieiacach powtórka z rozrywki z tym że nie były twarde a było w nich pełno guzków ,lekarka przejeła się tylko maluchem a mi zaleciła masować karmiła przez łącznie przez 9m, teraz jestem 6m po karmieniu i piersi nadal bolą, tzn. czuję ostre kłucie właściwie pod piersią(czasami w )i wyczuwanm małe guzki, byłam u ginekologa ale dostałam tylko antybiotyk, który w dodatku nie pomógł. Czy może napisać co dalej u Ciebie tzn. czy byłaś na badaniach. Mam nadzieję że wszystko ok Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group