Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

rak języka i normalnośc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alek3xl



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 8:38 am    Temat postu: rak języka i normalnośc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam raka języka 9czerwca2010 czeka mnie operacja ,która ma trwać około 10 godzin,a o nim dowiedziałem się 18 maja.Obecnie mieszkam w Anglii i tu będę operowany, wiem że medycyna tu dobrze stoi ,ale się boje,Opiszcie mi jak człowiek przechodzi taki zabieg (usunięcie części języka i rekonstrukcja , usunięcie węzłów chłonnych) .i jakie są powroty do normalności .pozdrawiam alek3xl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alek3xl
Rak języka,pojęcie takie nie określa w którym miejscu się znajduje(np czy to jest część języka ruchoma czy część nieruchoma,ta głębiej) nie opisałeś czy są inne zmiany przerzutowe.Zwykle jest to rak na części ruchomej(większość przypadków)Leczeniem jest zwykle zabieg chirurgiczny a uzależniony jest od stopnia zaawansowania(oceniany w badaniach przedoperacyjnych jak USG,TK badanie his-pato.)Przeprowadza się usunięcie tylko zmiany,częściową resekcję lub też bardziej zaawansowany zabieg rekonstrukcji.Profilaktycznie przeprowadza się przy zabiegu usunięcie węzłów chłonnych szyi.Również należy przeprowadzić radioterapię.Rokowania zależą od wielu czynników i zasadniczo można ocenić po ok 7-8 miesiącach czy wystąpią przeżuty.Można ocenić że rokowania są pół na pół.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group