Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rak jelita grubego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomekS



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 8:57 pm    Temat postu: Rak jelita grubego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !

sprawa prosta i może błacha ale nie daje mi spokoju i obym był hipochondrykiem (kurcze jak to się pisze?)
Miałem krew w stolcu i bałem się raka jelita byłem u lekarza (dr chirurg proktolog - twierdził, zę 90% chorych w w-wie szło przez jego nóż ale ..) przebadał mnie (nie było kolonoskopii)i przepisał czopki natomiast mój stolec nie jest oki jest dziwny. Może powód jest inny?
Czy ktoś może w detalach podać jakie są objawy tego typu raka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale dlaczego odrazu podejrzenie o raka Shocked

co jest nie tak z Twoim stolcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TomekS



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jest rzadszy niż normalnie po drugir pojawiała sie krew - świeża
a ponadto nie wiem ale wydaje mi się że miałem ten ołówkowy stolec ale nie wiem co to znaczy i tyle

inna rzecz że dość dużo piłem

więc niewiedza prowadzi do histerii

Proctolog u którego byłem po badaniu paluszkiem powiedział że raczej oki ale nie wiem czy to wystarczy nie chciał robic kolonoskopii a ja nie chciałbym coby było za późno - facet był doktorem w w-wie mówił że 90% pacjętów z tym właśnie trafia do niego pod nóż

więc nie wiem....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rak to na pewno nie jest .Nie wymyslaj sobie takich chorob .Gdyby lekarz uznal ze to cos powaznego to dostałbys badanie na biopsje jelita ..A tak pozatym to raczej na pewno masz hemoroidy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elizax



Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam tez problemy z jelitami,ale troche inne.Moim zdaniem powinienes raczej isc do lekarza tylko innego i koniecznie upieraj sie na tym aby zrobili ci raczej ta kolonoskopie.Po tym badaniu wszystko jest wiadomo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ja tez mam problemy z jelitami , gdybym jadła produkty z glutenem to po latach byloby duze ryzyko raka lub tam osteporozy , ale uwazam na to co jem , w pewien sposob mozna powiedziec ze mam stałe uszkodzenie i mam przyznany stały stopien niepelnosprawnosci.. Co do twojego przypadku to na 100% beda to hemoroidy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

smerfetka napisał:
Co do twojego przypadku to na 100% beda to hemoroidy..

Jeżeli by to były hemoroidy, to proktolog po badaniu "paluszkiem" by to wykrył. Jeżeli krew się jeszcze będzie pokazywać, to tak jak radzi elizax, upieraj się przy skierowaniu do gastroenterologa. A on już będzie wiedział jakie badania dalej zrobić. Oczywiście kolonoskopia jest wtedy najlepszym badaniem. Ale żeby zaraz rak, to raczej nie Smile W żadnym razie nie można tego jednak bagatelizować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
granat221



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 11:25 pm    Temat postu: rak jelita grubego?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż od kilku miesięcy miewam problemy z trawieniem. Przeważnie po każdym posiłku jest mi niedobrze, dlatego np. gdy mam jechać rano autobusem, jem posiłek wcześniej aby złagodzić te objawy w czasie jazdy. Oprócz tego mam czasami biegunki albo kał jest rzadszy. Rzadko miewam bóle brzucha, zazwyczaj jest mi po prostu niedobrze. Do tego dochodzi często odbijanie się. Innym objawem jest np. to, że gdy sobie posiedzę jakiś czas w miejscu, a potem wstanę i pomacham rękoma/nogami to też robi mi się niedobrze, lecz mija po paru sekundach i potem jest ok. Niedawno zauważyłem, że kał stał się drobniejszy, "ołówkowy". Myślę, że wymieniłem

Czy te objawy muszą wiązać się z jakąś poważną chorobą lub nowotworem? Dziękuję i proszę o szybką odpowiedź...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
granat221



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otóż od kilku miesięcy miewam problemy z trawieniem. Przeważnie po każdym posiłku jest mi niedobrze, dlatego np. gdy mam jechać rano autobusem, jem posiłek wcześniej aby złagodzić te objawy w czasie jazdy. Oprócz tego mam czasami biegunki albo kał jest rzadszy. Rzadko miewam bóle brzucha, zazwyczaj jest mi po prostu niedobrze. Do tego dochodzi często odbijanie się. Innym objawem jest np. to, że gdy sobie posiedzę jakiś czas w miejscu, a potem wstanę i pomacham rękoma/nogami to też robi mi się niedobrze, lecz mija po paru sekundach i potem jest ok. Niedawno zauważyłem, że kał stał się drobniejszy, "ołówkowy". Myślę, że wymieniłem wszystkie objawy.

Czy te objawy muszą wiązać się z jakąś poważną chorobą lub nowotworem? Dziękuję i proszę o szybką odpowiedź...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group