Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rak jąder/jądra

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diplodok



Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 2:46 pm    Temat postu: Rak jąder/jądra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Sprawa wyszła dość nagle : błyskawicznie powiększyło mi się jądro (do rozmiarów bułki) nie boli, moze jest czasami nadwrazliwe na dotyk. Zaczełem też czasami odczuwać lekkie kłucie w plecach (z tej samej strony co jądro) na wysokości nerek (szczególnie na następny dzień po wypiciu alkoholu).
Kiedyś miałem operowane wnętrostwo jądra (ale tego niepowiększonego) Jeżeli chodzi o sprawność seksualną to wszystko ok.
Wybieram się do lekarza, ale termin mam dopiero za 2 tygodnie, a sprawa nie daje mi spokoju. Jądro jest twarde ale gładkie, żadnych guzków nie wyczułem.

Pomocy !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęstszym objawem raka jąder jest niebolesna opuchlizna lub zgrubienie w jednym z jąder. W jednej trzeciej przypadków mężczyźni doświadczają tępego bólu i uczucia ciążenia w podbrzuszu, mosznie i pachwinie.

Nikt na forum nie powie Ci czy masz raka czy nie. Najczestszy objaw jest tajki jak powyżej napisałem. Zapewne można wyliczyc jeszcze kilka innych chorób, które maja podobne objawy do tych co opisałeś.

Rozumię, że w tej sytuacji czekać 2 tygodnie na wizyte to kiepska sprawa ale raczej nie masz wyjścia. Nic sam nie możesz zrobić. Ewentualnie prywatny lekarz - jeśli Cię na to stać. Albo idź wczesniej na wizyte - przed terminem. Spróbuj porozmawiac z lekarzem, poprosic o wczesniejsze przyjęcie, powiedz o swoich obawach...

Jesli będzie już po diagnozie to napisz na forum co wykazały badania - może pomożesz komus kta ma podobny problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krzychu
Gość









PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, mam podobny problem i chciałbym się tylko upewnić co do moich podejrzeń. Na jednym z jąder wyczówam małą grudkę (o średnicy ok.2mm), wydaje mi się a nawet powoli zaczynam być pewny że to rak, tym bardziej że nie dawno obudziłem się z bulem z prawej strony na wysokości nerek, znajduje się tam na dodatek mały "jakby" siniak. Ten ból na początku był potworny, myślałem że to nerka i zrobiłem badanie moczu ale wszystko jest ok, teraz ból ustał jedynie pod wieczór troche ten ból odczówam. Proszę odpiszcie,
Pozdrawiam. Wink
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 9:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prezstań panikować!!! raka nie stwierdza sie na podstawie bólu!!!

Idz do lekarza, na forum niczego nie potwierdzisz, zwłaszcza tak bzdurnej torii!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mefisto
Gość









PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 1:25 am    Temat postu: rak jąder?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie od kilku mies boli mnie krocze pachwiny i wszystko wokół jądej jak dotykłam jądra nic nie wykryłem ale z boku jest coraz wieksza tak jakby torebka twarda wielkosci ok 1,5cm i rosnie i mnie to boli .w sexie jakos tak inaczej słabszy wzwód i wytryski mizerne co to moze byc??
Powrót do góry
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 22, 2006 12:06 pm    Temat postu: ból w pachwinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po obu stronach pachwiny znajdują się węzły chłonne. Ich powiększenie może świadzczyć, że w twim organiźmie coś się dzieje . Dlatego prop. udać się do lekarza 1-go kontaktu. Coś doradzi, zrobisz badania itd.. .

Poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99ze%C5%82_ch%C5%82onny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mefisto
Gość









PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 1:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak myslisz czy to cos powaznego itp?? co to moze byc??
Powrót do góry
jamal
Gość









PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czlowieku to moze byc zwykly stan zaplany. gorszy wzwod i wytrysk moze byc zwiazany z czyms zupelnie innym albo moze miec podloze psychiczne, negatywny efekt placebo etc. idz do lekarza w sprawie wezlow, i zrob sobie dodatkowo na wszelki wypadek ultrasonografie jader i dna jamy brzusznej zeby rozwiac watpliowosci. ja wlasnie jestem w trakcie chemioterapii po usunieciu jadra bo mialem raka i to nic strasznego. mam chemie radykalna VBP, niedlugo druga sesja i nawet wlosy nie wypadaja, jem prawie normalnie itp. rak jadra to nic strasznego, chemioterapia tez jesli masz silny organizm. ale rak jadra prawie nigdy nie boli, musisz tylko sprawdzic palcami czy jadro nie ma jakichs stwardnien. moje bylo cale twarde, ale nic kompletnie nie bolalo. lepiej zeby bolalo, to bym to gowno wczesniej wykryl Smile a tak mam 3 miesiace w plecy przez ta glupia chemie! pozdrawiam
Powrót do góry
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie lepiej isc do lekarza i przekonac sie co jest a nie stresowac przed kompem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawel76



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam podobny problem. USG potwierdziło obecność guza w l jądrze. Niestety nic mnie nie bolało i urósł do prawie 2 cm. Za 2 tyg. będzie wycięte. Czy ktos wie jaki poziom AFP i HCG uważa się za normalny a jaki podwyższony? Winiki będę miał we wtorek a wizyta u lekarza dopiero we czwartek.
Z tego wszystkiego najgorsza jest niepewność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group