Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rak - dziwna sytuacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jankielek



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:48 am    Temat postu: Rak - dziwna sytuacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam państwa! Nie wiem całkowicie czy trafiłem na dobre forum w każdym razie napiszę bo nic na tym nie tracę otóż 16 X 2008 roku zmarł mi dziadek w wieku 94 lat. Niby nic nie ma w tym dziwnego że stary człowiek umiera ale okoliczności tej śmierci są niejasne. (nie była wykonywana sekcja)
No ale tak; dziadek na nic nie chorował poza tym co u każdego z nas się dzieje czyli miażdżyca. Po prostu ta śmierć jest dla mnie jedną wielką nie wiadomą gdyż dziadek miał koleżankę w tym samym wieku i ona się dalej trzyma a dziadek umarł. Dzień przed śmiercią dziadek miał silne boleści brzucha i tutaj ktoś powiedział że może to był rak? ale rak by był widoczny wcześniej, ktoś też stwierdził że to może niestrawność go zabiła? Poza tym dziadek był do ostatniej chwili przytomny, wydaję mi się że nie powinien umrzeć z medycznego punktu widzenia To naprawdę jest dla mnie bardzo dziwne!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takich sytuacjach (śmierć ze starości, bez przedłużającej się agonii) bezpośrednia przyczyna zgonu jest nieistotna - bez sekcji tego ustalić się nie da, a powodów do sekcji też nie ma.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jankielek



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha ale czy nie wydaję się Wam dziwne że dziadek rano się jeszcze umył (z pomocą) a już o 17 z hakiem wykitował?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie. mnie to nie wydaje się dziwne.
moja babcia długo chorowała. miała operację. po niej przez wiele dni leżała na OIOMIe. jej stan był krytyczny. wtedy nagle zaczął się poprawiać.
babcia sama siadała, jadła, rozmawiała, śmiała się.
myśleliśmy, że to oznaka zdrowienia.
po dwóch dniach otrzymaliśmy telefon ze szpitala żeby przyjechać i pożegnać się z babcią bo umiera. i rzeczywiście- kiedy zobaczyła już wszystkie swoje dzieci zmarła.
ponoć przed śmiercią często tak się zdarza.
w tym wypadku również lekarze nie powiedzieli dokładnie z jakiej przyczyny babcia zmarła. chcieli zrobić sekcję ale jej mąż się nie zgodził.

a tak w ogóle- czemu służy Twoje pytanie?
czego szukasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jankielek



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chce zaspokoić ciekawość dla mnie to nieprawdopodobne! Przeżył 2 wojny światowe (ur 1914) epidemie grypy hiszpanki i zabiła go niestrawność? To niepodobne do niego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jankielek napisał:
Chce zaspokoić ciekawość dla mnie to nieprawdopodobne! Przeżył 2 wojny światowe (ur 1914) epidemie grypy hiszpanki i zabiła go niestrawność? To niepodobne do niego!


Wtedy był młody, teraz - stary. Na starość dochodzi do licznych zmian inwolucyjnych i zwyrodnień. Czasem i biegunka bywa przyczyną śmierci.
Bez badania pośmiertnego nie da się ustalić bezpośredniej przyczyny zgonu. Myślę jednak, że wiek dziadka ma tutaj kluczowe znaczenie, więc była to typowa śmierć "ze starości".
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina785



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM .ROK TEMU ZMARŁA MI BABCIA W WIEKU 97 LAT .I NIGDY NIE CHOROAWŁA I NIE CHODZIŁA po lekarzach ani nigdy nie była w szpitalu .a umierała 1 tydzien w wielkiej agoni dusiła sie nie jadła tylko leżała ( i to też jest dziwne??? ) bo dla mnie umarła ze starośći a nie na chorobe .jak widać nikt nie wie jaka śmierć go czeka i kiedy ...każdy odejdzie z tego świata .więc nie wiem dlaczego jest dziwna dla ciebie śmierć dziadka .dziwne pytanie ..pozdrawiam..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group