Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Qlaria - zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:22 am    Temat postu: Qlaria - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nowe tabletki nazywaja sie Qlaira. Zaczne brac od piatku. Ktoras z Was bierze? Jak sie po nich czujecie? Ja strasznie sie czulam na Yasmin przez poprzedni rok, teraz po Yasminie zostaly mi tylko dusznosci. Mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze na Qlaira. Brała ktoras?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koranka88@op.pl



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: góry
PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 12:30 am    Temat postu: Qlaira- zamiast bialej tabletki- rozpoczelam kolejne opakowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem, wziełam cale 2opakowania qlaira niestety zamiast przyjac drugą biala tabletke z opakowania (bez czynnych skladnikow) (czyli ostatnia w calym opakowaniu) ja przyjelam juz pierwsza tabletke z kolejnego opakowania (z czynnymi skladnikami). Co mam teraz zrobic? czy brac dalej tabletki i od teraz pierwszy dzien nowego opakowania to nie bedzie wtorek tylko poniedzialek?
czy przerwac?
no i podstawowe pytanie czy jestem zabezpieczona??
dziekuje bardzo za odpowiedz

Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne. Przeczytaj REGULAMIN Forum.

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brac dalej tabletki. Nic się nie stało. Po prostu skróciłaś sobie okres bez hormonów. Nie ma to wpływu na skuteczność tabletek.

Gdybyś nie przyjęła natomiast pierwszej tabletki czynnej od razu po zakończeniu poprzedniego blistra, wtedy nie byłabyś zabezpieczona:)

Tą jedną tabletkę placebo po prostu wyrzuć Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koranka88@op.pl



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: góry
PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za odpowiedz, tak podejrzewalam, jednak chcialam sie upewnic, wczesniej bralam jasmin- tam wszystkie tabletki mialy ten sam sklad, a w qlaira kazda ma inna dawke hormonów i nie byłam pewna czy przypadkiem nie MUSZĄ byc 2 dni bez hormonów, dla prawidlowego dzialania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 03, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest ok Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
polly24



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 10:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zaczynam Qlaire, chciałam się dowiedzieć coś o waszych opiniach na jej temat. Podobno są bardziej naturalne, ja sie troche boje tego, ze tabletki maja rozny sklad i mozna sie pomylic:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 12:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie pomylisz się jeśli będziesz zawsze zaczynać od pola "Start" i szła zgodnie z kierunkiem strzałek.

Dołączają do opakowania komplet pasków-naklejek z dniami tygodnia, przyklejasz ten który rozpoczyna się dniem w którym przyjmujesz pierwszą tabletkę z blistra pierwszego dnia miesiączki i tyle.Reszta taka sama jak w przypadku tabletek w systemie 21/7 .Nie sądzę żeby zdarzyło się np zgubić tabletkę...Ale na wszelki wypadek trzeba mieć drugie opakowanie w zapasie żeby brakującą podmienić.

Same tabletki, jak każde inne..Zależnie od pacjentki...Ale większość sobie chwali.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group