Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pytanie o pielegnacje skory atopowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luiza.rebalska



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 3:15 pm    Temat postu: Pytanie o pielegnacje skory atopowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie na temat pielegnacji skóry dziecka w atopowym zapaleniu skory. Zapoznalam sie z wieloma rozwiazaniami, lacznie z tym, ktore sa publikowane na tym portalu. Jednak chcialabym sie takze dowiedziec jak wyglada sprawa z odzieza? Dzieci po kapieli powinne byc poddane nasmarowaniu masciami lub emolientami (sami stosujemy protopic i masc robiona w aptece) ale co po ich wchlonieciu? One dzialaja bardzo krotko, maksymalnie 4 godziny. A potem znowu jest krzyk i drapanie. Napotkalam szukajac odpowiedzi na spejalna odziez jedwabna, ktora wspomaga terapie emolientami. Czy Panstwo macie jakies informcje na ten temat? Pozdrawiam serdecznie, Luiza Rebalska z Warszawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krysia-Zdzisia



Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm mam w kregu troche znajomych z atopowym zapaleniem skory, ale sa to juz ludzie dorosli. Wiem, ze uzywaja specjalnej poscieli i srodkow farmakologicznych (pewnie jakies hormony), ale o odziezy nie slyszalam. Przede wszystkim na razie trzeba stosowac odpowiednie masci i kremy, i szukac rozwiazania wyleczenia tego. Medycyna zna przypadki, ze dzieci z tego wyrastaly, kolezanki siostra zostala z tego wyleczona, w wieku 10 lat bylo juz ok, jednak jej samej sie nie udalo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group