Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pytanie o gastroskopię

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ter



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 3:55 pm    Temat postu: Pytanie o gastroskopię Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieńdobry. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie mam wrażenie że coś siedzi mi głęboko w gardle. Utrudnia mi to spożywanie posiłków i boję się że część pokarmu może mi się tam zatrzymać. Nie wiem czy możliwe jest by coś tam się zaklinowało i powodowało to wszystko, ale mam po prostu wrażenie że mój przełyk jest w tamtym miejscu węższy. Wiadomo mi o tym że badanie można przeprowadzić metodą gastroskopii, słyszałem jednak złe opinie na jej temat i szczerze mówiąc trochę się jej boję. Dlatego chciałęm spytać, czy istnieje jakiś inny sposób na zbadanie tego co znajduje się w moim przełyku? Czy można to zrobić metodą USG, lub jakimiś innymi skutecznymi, czy też jedyną słuszną jest gastroskopia? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie to nie jest straszne, owszem wiąże sie z włożeniem ciała obcego jakim jest gastroskop przez gardło ale badanie jest stosunkowo bardzo bezpieczne trwa krótko i pozwala na bardzo dobre zdiagnozowanie oraz drobne zabiegi nawet, bez użycia skalpela Wink

Zapraszam do tematu:
http://www.biomedical.pl/forum/gastroskopia-vt2481.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ter



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Były bardzo pomocne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group