Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pytania o tabletki hormonalne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel e-g



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 12:45 am    Temat postu: pytania o tabletki hormonalne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Bylem dzisiaj z dziewczyna u ginekologa. Zrobila jej badania i przypisala tabletki Diane35. Mam do Was takie pytania:

1. Pani ginekolog mowila ze tabletki zaczynaja dzialas po 2 tygodniach od zazycia pierwszej tabletki wraz z okresem. Czy to prwda?

2. Jaka jest roznica pomiedzy tabletkami Diane35 (za 10 zł) a jakimis za 35zł? Czy jest mniejsza skutecznosc zabezpieczenia?

3. Czy tabletki Diane35 maja tez taka bardzo wysoka statystyke Perla jak inne drozsze tabletki?

4. Czy to na pewno tabletki antykoncepcyjne? bo slyszalem ze to tylko na tradzik a ich skutkiem jest antykoncpepcja, ale czy jest ona bezpieczna?

5. Czy po tych dwuch tygodniach bede mogl bez strachu uzywac tylko tego jednego zabezpieczenia i jesli sie to zdarzy to zostawiac w niej swoje nasienie?

6. Jesli ginekolog zrobila dokladne badania i przypisala mojej dziewczynie te tabeltki to czy na pewno sa onne dobrze dobrane do jej organizmu i niebedzie zadnych skutkow ubocznych?

7. jezeli po miesiacu brania tych tabelte bedziemy robili to co dziennie, nawet pare razy i pare razy bede zostawial w niej nasienie przy stosunku dziennie i tak przez miesiac to jest wieksza mozliwosc zajscia w ciaze?

8. naczytalem sie bardzo duzo na roznych forach i nie jestem zbytnio do tych tabletek przekonany... czy one na pewno zadzialaja i bede mogl bez stresu o zajscie w ciaze sie kochac?

Z gory dziekuje za szybka odpowiedz!
Pozdrawiam!
Z poważaniem,
Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mojego imiennika Smile

Na wstępie chciał bym CI powiedzieć że warto jest naprawde zaufać lekarzowi Wink Oni wiedzą co robią.

Czuje że naprawde przejmujesz sie tym, więc odpowiem na każde z pytań.

Ad1)
Tak. Tabletki muszą mieć czas dać taką dawke hormonów aby organizm myślał że jest wstanie ciąży. W taki sposób działają tabletki antykoncepcyjne. w 2 ciąze na raz nie da sie zajść więc wystarczy sprawić aby organizm myślał że jest już w ciąży Smile

Ad2)
Różnicy nie ma, cena jest uwarunkowana głównie firmą, wszystkie leki muszą przejść długą (kilku letnią) droge zanim trafią do aptek, są sprawdzone i mają takie samo działanie.

Ad3)
Tak.

Ad4)
Obecnie nie ma tabletek strikte antykoncepcyjnych. Owszem takie były w latach 70 w ameryc. Niestety miały dość duże skutki uboczne.
Tak właściwie dzisiaj nazywa sie to kuracją hormonalną, która ma duże spektrum działania.
Ale te tabletki jak najbardziej wprowadzają organizm w stan ciąży i zajście w ciąże jest nie możliwe.

Ad5)
Tak

Ad6)
Pewnie tak, w końcu lekarzowni nie zależy na zaszkodzeniu Wink
W razie gdyby jednak źle sie czuła po 2, czy 3 tabletkach lepiej odstawić tabletki i zgłosić sie do lekarza (pamiętjacie w tedy o innym zabezpieczeniu)

Ad7)
Nie.

Ad8)
No to troche za puźno jak na takie refleksje. Skoro byłeś z dziewczyną w gabinecie (bo tak zrozumiałem z tego co pisałeś) warto było pytać o wszystko w gabinecie Wink Lekarze nie gryzą, zwłaszcza ginekolodzy Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawel e-g



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 5:32 pm    Temat postu: tabletki a nospa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,
Mam jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj moja dziewczyna powinna dostac okres i powinna wziasc pierwsza tabletke Diane35. Pewnie przez pierszy dzien bedzie bardzo zle sie czula to czy moze zazyc pare tabletek nospy i w nieczym to nie skoliduje?

Z gory dziekuje za odpowiedz Smile
Z powazaniem,
Pawel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawel e-g



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze Pawelek do Ciebie takie jedno pytanko Smile sorki za ta nachalnosc i wogole ale wole sie upewniac niz robic jakies bledy Wink prawda? mam nadzieje ze mi pomozesz... To wiec chodzi o to ze jak moja dziewczyna dostanie okres (czyli z niej pleci) np o godzinie 12:00 po poludniu (jutro) to musi odrazu wziasc tabletke Diane35? czy moze np ustalic sobie godzine na 20:00 i zawsze o tej porze co dziennie brac... jka to z tym jest? czy musi odrazu wziasc ta tabletke jak tylko z niej poleci? czy moze sobie zaplanowac jakas dana godzine o ktorej by co dziennie brala?

Pozdraiwam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawą techniczną już jest to że włącze ten temat do tego który stworzyłęś wcześniej - tak dla porządku łatwiej sie połapać o co chodzi Smile

Po 2 to 3 razy musiałem czytać "poleci z niej".

Tak może ustalić sobie godzine i przyjmować o tej godzinie. Tak jest wygodnie. Nie jest powiedziane że tabletki trzeba zaczać brać od godziny w którym zacznie sie krwaienie. Pozatym ciężko było by to ustalić czasem i było by bardzo niewygodne w stosowaniu.

Ustalić godzine w której bedzie jej wygodnie przyjmować tabletki.

Nie wiem z tego co piszesz mam wrażnie że twoja dziewczyna to jedno a ty to drógie. Ja rozumie że mężczyzna powinien sie przejmować i mysłeć o zabezpieczeniu, lecz nie panikuje. Spokojnie porozmawiaj z nią. Mozęsz nie wiedzieć czy bardziejs ie przejmować pewnymi kwestiami. Dla tego wyjaśniajcie je. Zapytaj sie jej co ona myśli o tym, czasem może poradz sie jej.

Tak samo z lekarzem, rozumie że chyba pierwszy raz byłęś uginekologa i całą sytacja była nowa. Lecz ty też masz prawo zapytać sie. Z tego co opisujesz to lekarka była wporządku nie mieliśice jakiś przykrych doświadczeń (no niestety lekarz to człowiek i zdarzają sie różni lekarze z różnym podejsciem do pacjęta :/) możesz też pytać, nieć wątpliwości, to normalne i zrozumiałe Smile

Nospa jest lekiem rozkurczowy jeżeli lekarz nic nie wspominał o tym, oraz na ulotce nie ma wyraźnie zaznaczonych przeciwskazań to bezproblemu może ja zażywać, po co ma się męczyć dziewczyna.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carolajna
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 3:11 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drodzy chłopcy z zaciekawieniem czytalam wasza dyskusje na tamat tabletek hormonalnych (Diana35)... i... jestem pod wrazeniem.
Bardzo ale to bardzo mnie cieszy ze sa jednak na swicie mezczyznie (oprocz mojego:))) ktorzy tak doglebnie interesuja sie tym tematem.
To jest wrecz nie spotykane... Nic tylko gratulowac waszym kobietom.
Zycze wam zeby bylo wiecej takich kwestii o ktorych umiecie porozmawiac nie tylko ze soba ale takze z kobieta Smile
pozdrawiam
Karolina
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group