Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

punkcja kręgosłupa a NLPZ

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 12:15 am    Temat postu: punkcja kręgosłupa a NLPZ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam zaplanowaną punkcje kręgosłupa i dowiedziałam się właściwie przypadkim, że na dwa tygodnie przed tym badaniem nie mozna zazywac zadnych NLPZ (niesterodiowcyh lekow przeciwzapalnych) typu ibuprom, nurofen, aspiryny, polopiryny; właściwie byłoby to słuszne w celu uniknięcia wylewów podapjęczynówkowych itd, ale lekarz ktory zaplanowal badanie nic o tym nie wspomnial. czy rzeczywiscie wiec jest to tak bardzo istotne? i niebezpieczne? to dla mnie wazna informacja poniewaz zazywam leki z tej grupy... badanie mam za 3 dni i nie chcialabym zeby cos sie stalo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze bys nie brała leków typu aspiryna ponieważ nasilaja one krwawienia co podczas badania jest jak najbardziej niekorzystne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie o tym pisalam, aspiryna podobnie jak ibuprom, nurofen, polopiryna to jest NLPZ.. wszystkie rozrzedzaja krew... chcialabym tylko wiedziec na ile to jest niebezpieczne (lekarka ktora mnie prowadzi i zaplanowala punkcje nie wspomniala o tym, chcoiaz wie ze zazywam takowe leki)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group