Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Puchnące nogi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka_865



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 10:03 pm    Temat postu: Puchnące nogi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzień dobry,
zdecydowalam sie napisać na tym forum, ponieważ wizytę u lekarza mam w poniedziałek a mój problem się pogarsza. Otóż od 6 dni puchną mi nogi, oraz kolana, łydki mam jak balony a kostek prawie nie widać, jest z tym powiązany bardzo silny ból rwący całych nóg od kolan, wieczorem pulsują jakbym przeszła ze 20 km a je oszczędzam ponieważ praktycznie nie jestem w stanie chodzić(nogi są całe sztywne). co ciekawsze idąc wystarczy byle jaka nierówność pod stopą i strasznie skręcają mi się kostki. Dodam jeszcze, że wieczorem mam niemalże drgawki, jest mi bardzo zimno.
proszę o podpowiedź co to może być, rodzice radzili mi zebym wybrala sie w trybie natychmiastowym a pogotowie, ale nie wiem czy to nie przesada...

ps. robiłam badanie moczu i krwi i wszystko ok, poza tarczyca bo wskaznik ths ponad 10
pozdrawiam i czekam na rady

przeniosłam do odpowiedniego działu
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 9:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy robiłaś badanie moczu?
masz jakieś wybroczyny na nogach?
warto poprosić lekarza o skierowanie na USG żył kończyn dolnych.
i powtórzyć badanie moczu oraz TSH.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewka_865



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
nie na nogach nic nie mam a badanie moczu robilam 2 dni temu, a co to moze byc?? czy to moga byc bole reumatyczne? moze dodam ze 2 miesiace temu urodzilam dziecko i niedawno odkrylam malego guzka w okolicach krocza bylam z tym u mojego ginekologa i powiedzial ze to zylak i ze mam ich wiele w tej okolicy, moze to ma cos wspolnego ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewka_865
czy puchnięcie nóg ma związek z temperaturą? tzn im cieplej tym bardziej Ci puchną?
co do guzka- skoro gin twierdzi, że to żylak to ok. przepisał Ci jakieś maści/ czopki na nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewka_865



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak przepisal mi masc, co do nog to wieczorem robi mi sie strasznie zimno mam wrecz drgawki jak klade sie do lozka a nogi pulsuja, a w dzien jest ok,
z czym to moze miec zwiazek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 2:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciężko stwierdzić dlatego wskazana jest wizyta u lekarza.
mi jak tak bardo puchną nogi to zawsze chodzi o problemy z nerkami.
mi w opuchliźnie ulgę przynosił Lioton 100, ale jeszcze lepiej sprawdzał się Altacet w żelu Smile oraz Diosminex
poza tym- kiedy tylko możesz trzymaj nogi uniesione.

czy miałaś kiedyś problemy z sercem? krążeniem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewka_865



Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mialam problemow z sercem, mi nie pomaga Lioton niestety, a jesli chodzi o krazenie to mam czesto zimne stopy i rece
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szansa



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli problem się powtarza, proszę o kontakt. Przypuszczam, że coś się dzieje z nerkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group