Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

przyspieszenie zlewania sie kości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 2:26 pm    Temat postu: przyspieszenie zlewania sie kości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam!!!
chciał bym sie dowiedzieć czy można w jakiś sposób przyspieszyć zlanie sie mojego obojczyka który złamałem wczoraj.....
czy picie mleka i jedzenie w dużej ilości jogurtów i nabiału przyspieszy szybsze dojście do zdrowia.
ps. jak długo trzeba nosić gips?? wyrobię sie w 2 tygodnie??
dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wg mnie w 2 tygodnie nie dasz rady. myślę, że ok. 4 tygodnie się zejdzie.
a na przyśpieszenie zrastania kolagen i vicalvit D
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze że mam złamanie z przemieszczeniem i opatrunek "ósemkowy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to tym bardziej 4 tygodnie to minimum minimalne ;/
a potem dobrze by było zapodać jakąś rehabilitacje, bez też sie przeżyje, ale szybciej się wraca do formy po rehabilitacji. ale na za 2 tygodnie jak coś planujesz większego (wyjazdy itp), to raczej bym się nie nastawiała...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 4:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałem że jest coś takiego jak "spawanie kości" jest to osiągalne gdziekolwiek w małopolsce??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia. w Polsce to chyba w Warszawie są kliniki, które to robią, ale nie jestem pewna. musiałbyś podzwonić i się popytać
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ichbinivo



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialem zlamany onojczyk rowniez z przemieszczeniem, i Ci powiem ze bez operacji bedziesz krzywy. Sa minimalne szanse ze Ci sie obojczyk po przemieszczeniu zrosnie poprawnie. Osemkowy opatrunek nic nie daje. Po przemiszczeniu bedzie Ci sie dluuugo zrastac. Bez operacji bedziesz mial prawdopodobnie ograniczona ruchomosc reki. Ja sie zdecydowaqlem na operacje, i nie zaluje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jak długo sie po operacji zrastałeś???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek*****



Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłem dziś na wizycie kontrolnej i lekarz powiedział mi ze bede w gipsie 6 tygodni!!!!!!! a lekarka która zmieniała mi opatrunek powiedziała że 4 tygodnie to max. wiec która z tych wersji jest bardziej prawdopodobna??
dodam że mam 17 lat

i mam jeszcze jedno pytanie:
jak wygląda badanie kości bo połamałem sie 2 raz w bardzo błahy sposób i muszę sie dowiedzieć czy z moimi kośćmi wszystko ok
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie 6 tygodni jest bardziej prawdopodobne.. młody jesteś, ale mimo wszystko...

co do badań, to poczytaj tutaj i tutaj
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group