Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przypływy gorąca. co to może być?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drikdog



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 9:08 pm    Temat postu: Przypływy gorąca. co to może być? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw pojawił mi się na twarzy rumień, który jest stały. Nie widać na nim żyłek mam go od jakichś 7 miesięcy i od tego czasu zaczęły się moje problemy. Mam 20 lat, odżywiam się zdrowo: warzywka, owoce no i mięso. Rano wszystko jest w porządku, jak wstaje jestem rześki, problemy zaczynają się zazwyczaj po ciepłym posiłku, zaczyna mi być gorąco, czoło się robi tak jakby wilgotne, połyskujące lekko spocone i odczuwam przypływy gorąca, promieniuję one z wnętrza klatki piersiowej (okolice przepony) i promienieją zazwyczaj w górę. Towarzyszy mi uczucie gorąca i przez to mam mały wstręt do słońca i wolę siedzieć w cieniu bo inaczej jest mi bardzo gorąco podczas gdy innym ludziom nie pocieknie nawet kropelka potu, najgorzej jest wieczorami wtedy mam największe przypływy gorąca. Lubię sport jestem raczej chudy 72 KG 176 wzrostu. Miałem robioną:
OB- Wyszło 10 norma: 1-10
Morfologia: wszystko wyszło w normach
Rozmaz krwi:
Podzielone 69
Limfocyty 31
Cholesterol całkowity wyszedł 111 czyli poniżej normy (120-200)
CRP-ujemny
Glukoza 86,2 (norma 70-105)
TSH: 3,71 (0,27-4,2)
Najbardziej przeszkadza mi to że jak jeżdżę na rowerze to wszystko jest w porządku jak wieje wiatr, ale jak skończę i ustanę na chwile to jest mi niemiłosiernie gorąco i mam mokrą twarz czy to normalne? Dodam jeszcze że jestem alergikiem (roztocza i pyłki traw), odczulam się novo helisen depot i biorę claritine codziennie. Jak byłem mały to dużo chorowałem właśnie przez nierozpoznaną alergię i może to jakieś powikłania po tych chorobach (prawdopodobnie dwukrotne zapalenie płuc i oskrzeli). Po zjedzeniu sporej ilości lodów przypływy gorąca ustępują i jest mi o wiele przyjemniej. Pomocy bo już sam nie wiem czy to jest na tle nerwowym czy to jakaś choroba, a i ostatnio zszarzał mi bardzo łańcuszek, wyskoczyła opryszczka (co nigdy się wcześniej nie zdarzyło) i razem z tym dostałem jeszcze grzybicy pachwin. Pomocy.


----edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak tak czytałam to co napisałeś to pierwsze co mi się skojarzyło to alergia pokarmowa.
a to dlatego, że mój bratanek jak był uczulony na mleko to również miał coś podobnego do rumienia. niestety nie wiem czy miał uderzenia gorąca czy coś podobnego.. bo wtedy miał 2 miesiące.
lekarze orzekli że to uczulenie na mleko.
odstawili dotychczasowe i przepisali takie dla alergików.
podziałało. rumień ustąpił.

więc tak myślę, czy ty też przypadkiem tak nie masz.
miałeś robione testy na produkty które mogą Cię uczulać?
a co lekarz na te nowe objawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drikdog



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem robione testy na alergeny wziewne, na pokarmowe raczej nigdy nie miałem uczulenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomekleon1991



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zakochałeś sie ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomek_i_patikati



Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 12, 2008 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie umrzesz masz sile do forum? spokojnie to tylko nerwy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group