Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Przyczyna nadkrwistości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Someone12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 5:33 pm    Temat postu: Przyczyna nadkrwistości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry! Bardzo zależy mi na odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się taka choroba - mianowicie nadkrwistość. Na czym polega i czy jest zaraźliwa? Bardzo dziękuję za odpowiedzi;)

nadawaj tytuł bardziej sugerująca problem
edytowałam Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiunia19915

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

objaw chorobowy charakteryzujący się obecnością nadmiernej ilości krwinek czerwonych we krwi.

Istotą czerwienicy prawdziwej, czyli hipererytrocytozy (nadkrwistości) pierwotnej, jest postępujący rozrost układu czerwonokrwinkowego szpiku kostnego, a więc zwiększenie liczby krwinek czerwonych, hemoglobiny oraz objętości krwi krążącej z wszelkimi tego faktu następstwami, tj. zwiększeniem oporów dla pracy serca, zazwyczaj podwyższeniem ciśnienia tętniczego i żylnego krwi oraz skłonnością do zakrzepów.

Naturalną konsekwencją tych zmian, a niekiedy i skutkiem współistniejących zmian zakrzepowo-za-torowych w mniejszych lub większych naczyniach, jest:

* przekrwienie spojówek,
* zaczerwienienie, a często nawet zasinienie twarzy, warg i dalszych części ciała,
* wrażenie szumu w uszach,
* bóle i zawroty głowy,
* nadciśnienie tętnicze,
* zaburzenia widzenia,
* duszność spoczynkowa lub zadyszka wysiłkowa,
* dolegliwości bólowe typu wieńcowego,
* zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego itp.
Powrót do góry
Someone12

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DziękujęWink a czy jest to zaraźliwa choroba?
Powrót do góry
Asiunia19915

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tego to juz nie wiem;] ale poczytaj w necie napewno cos znajdziesz;)
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie...Nie zarazisz się tym...Niby jak?
Someone12

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie kłopot w tym, że tego chcę się dowiedziećWink to jest genetyczne czy jest to choroba wirusowa czy coś w tym stylu? Generalnie nie mogę nigdzie "dokopać" się do tej informacji. Dlatego zwracam się do Was jako do ekspertówWink
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie potrafimy czytać. Już tłumaczę łopatologicznie:

Erytrocytoza, nadkrwistość lub czerwienica (bo to jedna i ta sama choroba) wynika z nieprawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Najzwyczajniej w świecie szpik kostny wariuje i zaczyna produkować komórki prekursorowe erytrocytów w ilości większej niż powinien.

Już prościej się nie da Smile
Someone12

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak "łopatą" do głowy^^ jeśli chodzi o biologię, tak, nie potrafię czytać;p Dzięki;) mam nadzieję że to świństwo jest uleczalne;)
Powrót do góry
nowicjuszka
Supermoderator

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hematolog powinien sobie z tym poradzić Smile
Someone12

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że da radęWink a czy człowiek który jest na to chory, może w genach przekazać swojemu dziecku tę chorobę, czy po prostu to nie zależy od genów i każdy może na to zachorować niezależnie od uwarunkowań genetycznych? Wiem, ciężko u mnie z tą biologią Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: