Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przeziębienie u kobiet w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 8:20 pm    Temat postu: Przeziębienie u kobiet w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem w 10tc i dopadło mnie przeziębienie Sad Czy znacie może jakieś skuteczne domowe sposoby na wyleczenie? Nie wiem jak jest z syropem malinowym,ponieważ mój lekarz nie pozwala kobietom w ciąży jeść malin,ale ciekawe jak z sokiem... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim gorąca herbata z miodem i cytryną . Żadne herbatki , syropki i soczki z malin a juz przede wszystkim nie z liści malin bo mogą spowodować skurcze
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej na przeziębienie to domowy rosół, ale nie na kostkach rosołowych...
Nawet w książce o ciąży którą mam piszą że to najlepszy sposób na przeziębienie...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję. Zrobiłam sobie też syrop z cebuli,czosnku i miodu,taki robiła moja mama gdy byłam dzieckiem... No i piję mleko z miodem,czosnkiem i masłem(ble)i W aptece poradziła mi tabletki Tantum Werde na ból gardła,ale nie jestem przekonana,bo w ulotce pisze że tylko z zalecenia lekarza...dlatego też nie używam.
[/b]Tosiu[b] my się już chyba "widziałyśmy" na innym forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja piłam sok z malin w herbatce i nic mi nie było. Cytryna, miód, gardło płukałam naparem z szałwi ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KASIA, jeśli boli Cię gardło, to zamiast faszerować się tabletami, kup zwykły spirytus salicylowy! Wysmaruj gardło porządnie na noc, owiń lekką chustką(albo i nie, ja nawet nie owijam!), a na drugi dzień obudzisz się bez bólu. Sposób wyjątkowo tani i baaaardzo skuteczny! Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję. Póki co,widzę że syrop z cebuli i mleko z czosnkiem działa bo został mi lekki katar Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tak na pewno się "widziałyśmy" Laughing .
Zdrowiej szybciutko. Teraz taka wstrętna pogoda i choróbska wiszą w powietrzu.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dokładnie. W TV mówią, że teraz, gdy przyszło to ocieplenie, będzie fala zachorowań. A jeszcze psychoza się szerzy o nowe przypadki Ah1N1. Confused

KASIA, jak robisz ten syrop z cebuli? Może nie uwierzycie, ale pierwszy raz w życiu piłam go w zeszłym roku. Mąż zrobił, bo ja nawet nie wiedziałam, jak. Nakroił cebul, posypał cukrem i zostawił na noc. Sok, który powstał (całkiem smaczny zresztą) wystarczył mi na 1 dzień. Kilka łyżek soku i cała micha nasiekanych cebul do wyrzucenia...
To tak ma być, że tego syropu utworzy się tyci-tyci???
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KASIA*22



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ŁOBUZ przepraszam że dopiero odpisuję,ale nie przyszło mi żadne powiadomienie na skrzynkę Sad
Ten syrop z cebuli robię tak: cebulę pokroić w cienkie plasterki,ułożyć w szklanej salaterce,na to wycisnąć ząbek czosnku,posypać cukrem i dodać łyżkę miodu(prawdziwego) i znów cebula,czosnek,cukier i miód. Przykryć talerzykiem i odstawić w ciepłe miejsce(moja mama kładła na piecu kaflowym,a ja że takiego nie posiadam,kładę po prostu na grzejnik). tego syropu co prawda nie ma za dużo ale uważam że jest skuteczny.
Pozdrawiam

Dodano po 5 minutach:

A ja teraz mam nowy problem Sad jakąś infekcje złapałam Sad upławy i swędzenie Sad muszę jutro zadzwonić do lekarza,może poleci mi coś bez recepty,bo w tym tygodniu nie mam czym do niego jechać,a to aż 70km Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group