Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

przewlekłe bóle głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alenka55



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 7:51 pm    Temat postu: przewlekłe bóle głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

chciałam się z wami podzielić moim problemem.

Od pięciu dni bolą mnie skronie, jednakże nie jest to normalny ból głowy spowodowany zmęczeniem czy zły samopoczuciem, pogodą. Ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie podczas dnia. Czuję się maksymalnie zmęczona, nie mogę czytać, uczyć się, pisać, nawet z gotowaniem jest ciężko. Ból ustępuje po dłuższej kąpieli i łagodnieje w godzinach popołudniowych. Trzy razy odnotowałam podwyższoną temperaturę 37,2 - 37,5 - 37,7. Dodam, że bardzo źle sypiam. Budzę się kilka razy w nocy i czuję się bardzo zdenerwowana i wystraszona a ból wprost rozsadza mi przód głowy.

Zastanawiałam się nad przyczyną:

1) Zaburzenia hormonalne? Od zeszłego miesiącam łykam CASTAGNUS - lek stosowany w zaburzeniach cyklu miesiączkowego. Zastanawiałam się również, czy ból nie jest spowodowany napięciem przedmiesiączkowym.

2) Od 1.-3. lipca pracowałam kilka godzin w ogródku na słońcu i chociaż nie wydawało mi się jakoś szczególnie gorąco to zastanawiam się nad jakimś przegrzaniem?

3) Mam dosyć silną wadę wzroku (-4,5 -4,0). Więc bóle głowy moga być spowodowane zbyt słabymi (raczej wykluczam) lub zbyt silniejszymi (moja wada może się pomniejszać) okularami. Dodam, że mam często wrażenie, że moje oczy są zmęczone.

4) Nadcisnienie? Jest w naszej rodzinie dziedziczne.

5) Nerwica? Mam diagnozowaną nerwicę. Doraźnie w razie jakiś dolegliwości ratuję się kroplami homeopatycznymi lub ziołowym valusedem czy też herbatką ziołową.


Zastanawiam się, czy powinnam się od razu jutro udać na pogotowie czy złapać swojego lekarza domowego (przyznam się, że nie byłam u niego dobre 3 lata Wink) i zapytać, co by to mogło być, poprosić o jakiejś skierowanie do specjalisty?

Zupełnie nie wiem, co robić. Boję się, że potraktują mnie jak następną histeryczkę, która panikuje z powodu bólu głowy.

Pomóżcie proszę.

Pozdrawiam,
Alenka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to migreny na tle nerwowym? castagusa bym nie podejrzewala... myślę, że najpierw do rodzinnego i zobaczyć, co powie i gdzie ew. skieruje
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group