Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przewlekła czkawka trwająca ponad tydzień

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kozikkozi



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 7:43 pm    Temat postu: Przewlekła czkawka trwająca ponad tydzień Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam , mam pytanie .. czy nadmierne palenie papierosów może spowodowac przewlekła czkawke , która trwa nawet ponad tydzien ??? moze to sie wiazac z jakoms choraba płuc ? ..


przeniosłam do odpowiedniego działu i nadałam tytuł bardziej sugerujący problem
Gosia 85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 8:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kozikkozi
czkawka trwająca ponad tydzień? leć do lekarza. to objaw choroby. nie wolno go lekceważyć.
uporczywa, długotrwała czkawka może być wynikiem:
* stresu
* problemów żołądkowych (w tym refluksu, wrzodów)
* innych poważnych schorzeń.

nie wiem czy jest to wynik nadmiernego palenia. do tej pory jeszcze nie spotkałam się z takim objawem. aczkolwiek to nie znaczy, że takiego objawu nie ma.
idź do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 10:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyn czkawki jest wiele(koleżanka nadmieniła kilka)Palenie tytoniu jest jedną z przyczyn chorób płucnych.A czkawka jest jednym z objawów chorób płucnych.Bez badań nie można ocenić.Bezwzględnie należy się udać do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group