Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przerwanie tabletek na początku opakowania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnetaN



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 8:45 am    Temat postu: Przerwanie tabletek na początku opakowania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam taki problem. Od dwóch dni biorę Triquilar. Źle się czuję. Mam silne bóle brzucha a przy tym bardzo duże krwawienie.Chce je odstawić. Czy mogę to zrobić po wzięciu tych 2 tabletek?



---edited by emilka----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treść problemu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja mysle że jak najbardziej skoro sie źle po nich czujesz to po co pogarszać, ale niech wypowie sie ktoś bardziej znający się na tych prawach bo ja raczej niebardzo. No ale skoro coś szkodzi to po co dalej brać.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym poczekała 3 cykle, organizm musi się przestawić, więc takie skutki początkowo mogą występować. szczególnie jeśli chodzi o 3fazowe. swoją drogą znam osoby, które musiały je odstawić mimo to (np. po 6 miesiącach), bo objawy dalej występowały, ale zawsze jest ten okres pierwszych 3 miesięcy przyzwyczajania organizmu. ale jak się zdecydujesz na rezygnacje, to oczywiście nic się nie stanie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AnetaN



Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 4:54 pm    Temat postu: Przerwanie tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i odstawiłam tabletki - od razu ustąpiły wszystkie niedogodności. Lekarz stwierdził, że mój organizm nie toleruje hormonów i już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kotka_Psotka
Zbanowany


Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 3:16 pm    Temat postu: Re: Przerwanie tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AnetaN napisał:
no i odstawiłam tabletki - od razu ustąpiły wszystkie niedogodności. Lekarz stwierdził, że mój organizm nie toleruje hormonów i już.


Bez sensu...
A te tabletki były 1fazowe czy 3fazowe? Bo jeśli 3fazowe, to może powinnaś brać 1 fazowe? Mają mniejszą dawkę hormonów.
Z resztą jakie miałaś te objawy? Rozumiem odstawić tabletki jeśli objawy występowały nawet przy już 3 opakowaniu, ale po pierwszym? przecież to może występować. Oczywiście nie musi ale jest wiele takich przypadków.
Ja tak miałam przy 1 opakowaniu yasmin. Miałam duszności, było mi niedobrze i musiałam z lekcji zwolnić się do domu. Ale po 5 dniach minęło. Po roku brania yasmin przerzuciłam sie na yasminelle. Chociaż nie było takiej potrzeby bo dobrze czułam sie z yasmin, ale mają mniej hormonów (jak to ciągle powtarzam że hormon to nie witaminka... ). Polcam Ci yasminelle (0,02 mg Ethinylestradiolum + 3 mg Drospirenonum ----link usuwam. emilka----- ) i.. zmienić ginekologa. Bo co to za ginekolog jeśli stwierdza nie robiąc Tobie żadnego badania i testu, iż Twój organizm nie toleruje hormonów? :/ Z resztą to hormon a nie proszek przeciwbólowy - zadziała ale organizm musi się do niego dostosować! A Twoje objawy to normalna reakcja organizmu.


-------edited by emilka--------
czytaj uważniej posty... dziewczyna napisała, że brała trójfazówki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group