Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przepuklina jądra miażdżystego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
titus



Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 4:10 pm    Temat postu: Przepuklina jądra miażdżystego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam bóle w części lędźwiowej kregosłupa. Byłem u neurologa, który wysłał mnie na tomograf. W opisie lekarz radiolog napisał: L5-S1 na skanie nr ... nie jest widoczna tkanka tłuszczowa pomiędzy korzonkiem prawym a workiem oponowym - obraz może sugerować przepuklinę jądra miażdżystego na tej wysokości. Na skanie nr... widoczne niewielkie zwiekszenie średnicy prawdopodobnie obrzek korzonka prawego.
Neurolog stwierdził, że on nic tam nie widzi i to nic specjalnego. Średnio mnie to uspokoiło ponieważ mam dopiero 31 lat a nie mogę spać na plecach ani na brzuchu bo ból jest silny, po 15 minutach stania nie moge się schylić bez uczucia bólu w krzyżu a dodatkowo ból promieniuje od biodra do połowy uda. Tak więc nie mogę jakoś uwierzyć, że wszystko jest ok. Proszę o radę co dalej i do kogo się udać. Co sądzicie o takim opisie zdjęcia (wiem bez zdjecia trudno ocenic ale skoro radiolog cos tam wypatrzyl...)? Z góry dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 6:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyne co moge doradzić - to wybranie sie do innego lekarza - wiadomo ze jeden drógiemu nierówny Smile - często własnie 2 osoba dostrzeże problem.

Zabież ze sobą zdięcia i dokładnie opisz swoje samopoczucie - jednocześnie warto to zrobić prywatnie i w dobrej przychodni-płacąc mamy większą pewność co do zaangażowania lekarza w nasza sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tittinger



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rzeszów
PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 8:43 pm    Temat postu: dysk Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dobrą radą dla Ciebie było by wykonanie w Twoim przypadku badania rezonansem magnetycznym. Jest to zdecydowanie dokładniejsze badanie jezeli chodzi o zdiagnozowanie konfliktu korzeniowego bo taki u ciebie może istnieć. Drugą radą jest oddanie się w ręce rehabilitanta, terapeuty manualnego który może Ci pomóc poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group