Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałam w poście wyzej...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niepewnaja



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 12:50 pm    Temat postu: czy mam tendencje do zakrzepicy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie, ostatnio byłam u ginekologa ponieważ chciałam zacząć brać tabletki. Ponieważ miałam ostatnio robione badania i wszystko wyszło ok lekarz nie widząc wyników zaufał mi i dał tabletki na 2 miesiące. Przy drugim opakowaniu mam się koniecznie zgłosić z tymi badaniami. teraz jednak patrzę na te badania i widzę, że niby mieszczę się w normach ale jeśli chodzi o czas krzepnięcia krwi to jestem tuż przy dolnej granicy.. stad też moje pytanie.. czy to może oznaczać, że jestem jakoś bardziej podatna na zakrzepicę?

Oto wyniki:
czas kaolinowo-kefalinowy (APTT) 26,9 norma 26,0-39,0
ratio 0,9 norma 0,8-1,2
czas protrombinowy 12,5 sek norma 12-18
wskaźnik protrombinowy 99% norma 80-120 %
INR1,01 norma 0,8-1,2

Niby wszystko ok, ale czy tabletki mi jeszcze tych wyników nie obniżą? i nie doprowadzą do nakrzepliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tabletki mogą podwyższyć wyniki. Jest wszystko ok.

Im wyższe APTT tym wyższa krzepliwość krwi. Przy wysokim APTT tabletek się nie podaje ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepicy.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niepewnaja



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 08, 2010 4:31 pm    Temat postu: wysokie APTT to wysoka krzepliwość?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewna?
Bo z tego co się orientuję do właśnie skrócenie tego czasu (czyli niski wynik) świadczy o nadkrzepliowści, trombofilii itd a wysokie APTT o niskiej krzepliwości i może hemofilii..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co mnie uczono,wysoki APTT świadczy o nadkrzepliwości właśnie. I przy wysokim APTT i konieczności podawania leków hormonalnych podaje się pacjentkom leki przeciwzakrzepowe.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niepewnaja



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 11:25 am    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha, no to w takim razie może ja coś źle zrozumiałam. To dzięki za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 4:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie w sumie pomyślałam, ze niestety większość lekarzy przepisuje leki bez robienia badań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agaszum



Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda, mało kto teraz już zleca badania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety prawidłowa wizyta i dobranie pigułek, to powinny być wyniki badań hormonalnych, oraz wywiad lekarza z pacjentem.
I tak jak jeszcze odpowiedni wywiad istnieje, tak niestety ale robienie badań kuleje. A dzięki temu spokojnie można by było uniknąć nietrafionych pigułek.
Bo mimo wszystko przy przyjmowaniu pigułek, szczególnie nowych powinno się dać czas dla organizmu na to by mógł się do nich przyzwyczaić.
Wiec tak do 3 miesięcy na nowych lekach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 4:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

należy też pamiętać, o tym, że przy dobrze dopasowanych tabletkach antykoncepcyjnych nie powinnyśmy zauważać żadnych efektów ubocznych. To jest fakt. Ja na ostatniej wizycie przy przepisywaniu tabletek miałam zrobione badania i przeprowadzony tzw. wywiad nie wyobrażam sobie żeby bez tego w ciemno przepisywać antykoncepcję. Mi lekarz przepisał tabletki elin trafił idealnie, bo nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, nie tyję, nie zauważyłam spadku libido, a do tego jeszcze znacznie poprawiła mi się cera, więc jestem zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group