Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marysia1175



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcialabym stosowac tabletki ale nie wiem czy moge poniewaz moje cykle trwaja 30-38 dni i z jakis rok temu mialam duze problemy z miesiaczka bo mialam bardzo nieregularna prawie co dwa miesiace wystepowala:/ i glupio zrobilam bo nie poszlam do lekarza z tym problemem... i wlasnie to jest moj problem :/jak sadzicie moge zglosci sie do lekarza by mi przypisal? a i mam 19 lat... slyszalam ze jesli stosuje sie tabletki to pozniej mozna w przyszlosci miec problemy w zajsciu w ciaze i ze mozna strasznie przytyc po nich, jest to prawda?
czekam na odp:)

Dodano po 1 minutach:

i ze mozna strasznie przytyc, jest to prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie tabletkami się cykl między innymi wyregulowuje..

Jak najbardziej możesz iść do ginekologa po nie...

Cop do tycia..Jest to indywidualna sprawa każdej kobiety i kwestia doboru odpowiednich tabletek. Musisz oznaczyc hormony i na podstawie tych wyników lekarz powinien dobrać Ci najodpowiedniejsze tabletki.

Co do problemów z zajściem w ciążę...To jest bzdura...Trzeba tylko co najwyżej odczekać kilka cykli żeby się wszystko unormowało i tyle...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia1175



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aaa rozumiem... a jak bym poszla do lekarza to on mnie zbada i z tego badania wywnioskuje jakie hormony posiadam i mi przzypisze talbletki, tak?
a i ile kusztuja takie tabletki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie...Powinien zlecić badanie krwi...Nie jest jasnowidzem...

Na wizycie powinien Cie zbadać, pobrać cytologię i zlecić morfologię hormony i próby wątrobowe.

Wcześniej oczywiście wypyta o regularność cyklu kiedy pierwszy raz wystąpiła miesiączka, kiedy była ostatnio, jakie choroby występują w rodzinie wśród kobiet itd.

A koszt tabletek to zależy od preparatu...Od 25-30 do nawet 50kilku.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marysia1175



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie wszystko juz czaje:) pozdr i zycze milego wieczorku:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pewien problem Smile
- z mojej wlasnej niewiedzy, myslalam, ze pojde do pani ginekolog i ona mi ot tak sobie zapisze tabletki anty, niestety sie pomylilam, i dowiedzialam, ze potrzebuje zrobic pewne badania. I tak: jutro mam umowiona wizyte do gina , niestety mam okres i nie wiem czy isc ( wiadomo, ze takie badania nie bylo by zbyt przyjemne, to 3 dzien okresu bedzie, dosc obfity) . Czy bedzie potrzebne robione badanie czy pani przeprowadzi ze mna krotki wywiad zapisze na potrzebne badania i dopiero przyjde do niej z wynikami
- i druga opcja taka. Napisalam meila do innej pani ginekolog i powiedziala mi jakie potrzebuje badania, i myslalam, zeby je zrobic i wtedy pojsc juz z wynikami ( co by duzo pieniedzy nie tracic, kazda taka wizyta 80 zl kosztuje ) i ta pani podala mi takie badania :APTT i transaminazy

Dodam, ze tabletki bede przyjmowala pierwszy raz, dlatego zalezalo by mi na odpowiednim ich dobraniu. Co to sa za badania i okolo ile kosztuja ? i czy moghe je zrobic ot tak bez skierowania wtedy, zebym juz z wynikami poszla, czy sa moze potrzebne jescze jakies badania. Troszke sie rozpisalam, ale jestem w tum "nowa" i za badzo nie wiem teraz jak zrobic. Bardzo prosze o porade:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 2:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od laboratorium. Ale generalnie od 10 zł do 30 zł. Zależy jakie badanie. Byłoby dobrze oznaczyć też poziom hormonów. Do ginekologa w trakcie miesiączki nie ma co iść, chyba, że po skierowanie na badania, ale nie każde są refundowane i za większość trzeba płacić i tak.

Ja bym zrobiła wszystkie badania i poszła już z wynikami do lekarza. Oszczędność czasu Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 10:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tez tak mysle Smile dziekuje za odpowiedz.

A mogłabys mi powiedziec, jakie badanie wtedy musze zrobic? jakie beda mi potrzebne ? Bo ta jedna Pani Ginekolog powiedziala Attp i transmitazy
czy jeszcze jakies?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja preferuje dodatkowo morfologię pełną, LH, FSH. Do tego ciśnienie,osłuchanie i zwykłe badanie ginekologiczne +wywiad.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamalaga



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o matko, duzo tego jest.. A wiesz moze po ile tak okolo sa te badania? w 50 zl sie zmieszcze za wszystko? a i przez ktore badanie moge oznaczyc ten pozion hormonów?


Ufff troche czasu sama poszukalam, obejrzałam wiele forum, wypowiedzi itd. i sklepalam wszystko do kupy i co powiecie na zrobienie takich badan ( czy moze ich za duzo jest ) do wystawienia tableten anty i czy da sie je zrobic wszystkie w jeden dzien Smile. Jest to zestawienie najbardziej potrzebnych badan, byc moze za duzo ich tu jest aby dobrac te odpowiednie, Moze pomozecie ji wybrac te najbardziej odpowiednie,boi inaczej zrobie je wszystkie hehe:)
- LH
-FSH
-MORFOLOGIA
-MOCZ
-FSH
E2
-PRL
-TSH
TESOSTERON
DHEA
ALAT
ASPAT
GGTP
BILIRUBINA
CZAS KRWAWIENIA I CZAS KRZEPNIECIA
Przepraszam za tak duzy post, ale to moze tez sie komus przyda, jesli pomozecie mi z tego wybrac te najbardziej potrzebne Smile bardzo dziekuje

tylko to jest niecale 400 zl za te badania.. o matko, pomozcie ywbrac te najwazniejsze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group