Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 6:17 pm    Temat postu: Przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w 2006 roku poszłam do pani ginekolog, żeby przepisała mi tabletki.
wtedy byłam młodsza glupsza i nie wiedzialam co i jak.
ona zapytala sie tylko czy chcę tańsze czy droższe. powiedziałam ,że mogą być droższe.
nie zrobiła mi badań (no prócz badania na fotelu:D)
czy tak można robić?
czy wcześniej lekarz powinien zlecić zrobienie badań (hormonalnych?)?
i w trakcie brania tabletek nie zlecała mi robienia badań a czytałam tutaj w paru tematach, że powinno się robić badania.

w sumie wtedy było mi wszystko obojętne. nie interesowałam się tym tematem. wiem teraz, że to moje zaciemnienie było spowodowane neuroleptykami - po nich mnie nic nie interesowało. wszystko było mi obojętne.

tabletki brałam przez 3 lata (najpierw yasmin ale musiałam z nich zrezygnować - cena.. potem microgynon - oj przytyłam też po nich..., a ostatnie jakie brałam to cilest - też przytyłam) i pytałam się lekarza kiedy powinnam zrobić przerwe. powiedział, że po 3 latach powinnam zrobic. głupiutka nie zapytałam się ile przerwa powinna trwać, ostatnie tabletki wzięłam hm na początku kwietnia. myślicie, że mogę wrócić do tabletek? strasznioe mi brakuje regularnej miesiączki... a jak narazie to cykl sie wydłuża Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zagubiona_ona
z tego co się orientuję to przerwa powinna trwać minimum dwa, trzy miesiące. potem można wrócić do stosowania tabletek.
co do badań- moja ginekolog robi cytologię przed przepisaniem hormonów i potem w trakcie. nie wiem jak to jest z badaniami hormonów bo nie brałam jeszcze anty Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno się zlecić badania hormonów, żeby dobrać takie tabletki, które jak najmniej zaingerują w gospodarkę hormonalną Smile

A przerwa powinna trwać co najmniej 2-3 cykle Smile I należałoby ją robić nieco częściej niż raz na 3 lata...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja z własnego doswiadczenia wiem że biorę tabletki 3 lata i teraz lekarka mi powiedziała ze we wrzesniu musimy pomyslec nad przerwą... aczkolwiek nie wyobrażam sobie teraz przerwy... znowu męczarnia z okresem tym czy kiedys sie pojawi czy tez nie... :/ na samą myśl juz mnie boli...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okres powinien się uregulować po takim czasie Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tylko ze u mnie to zawsze z tym byl problem i zawsze byl niereg. dlatego zaczelam jesc tabletki hormonalne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sie 09, 2009 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domyślam się Smile one powinny uregulować cykl Smile i po odstawieniu okres powinien przychodzić regularnie Smile Aczkolwiek nie zawsze się tak dzieje Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka no u mnie się nie dzieje regularnie Very Happy zamiast wracać do normy to on się wydłuża :/ jak już pisałam w innym dziale..
najpierw 33 dni, potem 36, a ostatnio 39. :/
i jeszcze mały stresik czy będę w ciąży czy nie Very Happy ale chyba nie Very Happy
dzisiaj idę do ginekolog o tym porozmawiać Wink

a cytologie miałam robioną i wszystko ok. nadżerke miałam wymrażaną.

no właśnie badania hormonalne.. nie każdy lekarz chętnie na to wysyła Very Happy
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz prawo o to poprosić albo nawet zażądać.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a np jak to jest ze zmianą tabletek? jak się okaże że jedne gorzej działają to mogę następne opakowanie już innych brać?
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group