Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przenoszona ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kasia 1808 spokojnie nie panikuj, jak do tej pory ciąża przebiegała bez problemów to 1 dzień to jeszcze nie tak dużo. Ja czekałam aż akcja się zacznie 4 dni. Dużo śmiac się to pomaga. Jak napisała wind_of_hope -/+ 2 tyg. Przeciez termin porodu ustala się na podst. ostatniego dnia miesiączki a nie zapłodnienia (bo zazwyczaj zadna z nas dokładnie jej nie zna )czyli pomyłka może byc w ustaleniu terminu - 2 tygodnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelka251



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Świdwin
PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:26 pm    Temat postu: po terminie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Jestem już 11 dni po terminie,lekarz wysłał mnie do szpitala w pon.(myslałam,że idę na wywołanie)w szpitalu zdziwieni,bo nic się nie dzieje,noi to nie te czasy ,co sie na poród w szpitalu czeka,zrobili mi badania,wszystko ok,nie ma powodów,żeby mnie trzymać w szpitalu,poza tym to normalne,że można do 2 tyg.przenosić ,mam się zgłosić w pt.na kontrol,troche mnie to wszystko martwi,boje się o dziecko ,czy to wg.was normalne że lekarz prowadzący wysyła mnie do szpitala,a ze szpitala się mnie pozbywają?A może mój lekarz chciał się mnie pozbyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze przejdz sie do innego... eh to własnie jest polska słuzba zdrowia. kazdego traktuja z łaski. potem nie daj Boze dziecko chore sie urodzi i do kogo pretensje! do nich. zapaprani lekarze. oczywiscie nie wszyscy ale wez traf na jakies porzadnego.
wybierz sie gdzie indziej.a KTG robili Ci? skurcze wogole jakies masz? oj..2 tyg przenoszona to nie wiem czy to tak dobrze.. zeby wody nie były zielone chociaz... ;/ moze ginekologa zapytaj.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinaacoladaa



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: :)
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja przenosiłam ciąże 13 dni.. a w szpitalu to lezalam razem licząc te wszystkie pobyty około 10 dni..u mnie tez sie nic nie dzialo zadnych skurczy nic..kroplowek na wywolanie mialam 8 a zastrzykow tzw"pszczolek' to nie zlicze..Wink ..w koncu na 9 kroplowce dostalam skurczy...o godzinie 16:00 a o 21:10 mialam skurcze parte..urodzilam synka 3 800 kg ..o 21:20 Smile..niestety ja juz mialam zielone wody..Antoś sie nimi zakrztusił ale teraz jest juz wszystko w porzadku..7 listopada skończy 2 miesiące Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie zielone wody... pojawiaja sie gdy ciaza jest przenoszona? czy to jakies zarazki sie wkradaja do płodu...jak to jest... Question Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Własnie czesto gdy ciaza jest przenoszona lub gdy matka palila dużo papierosów. często tez gdy dziecko oddaje smołke w czasie porodu ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja bratowa urodziła 18 dni po terminie.
miała kilka kroplówek na wywołanie. które nic nie dały.
dwa razy dziennie miała robione KTG, i kilka razy USG.
mała urodziła się zdrowa, ale wody płodowe były już zielonkawe. na szczęście badanie krwi nie wykazało żadnych nieprawidłowości.
osiemnastego dnia po terminie lekarz jej powiedział, że dzisiaj to już na pewno urodzi. dostała kolejną kroplówkę, po której o dziwo od razu pojawiły się skurcze. chyba tym razem dostała jakiś inny środek na wywołanie. no ale to już był najwyższy czas.

Ewelka trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 10:54 am    Temat postu: Kiedy się wywołuje poród? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasunęło mi się takie pytanie, bo kolezanka jest już prawie 2 tygodnie po terminie a tu dzidziusia ani widu ani słychu Wink
Była wczoraj na kontroli w szpitalu to lekarz powiedział, że w tym tygodniu raczej jeszcze dzidziusia nie będzie Shocked i odesłał do domu. Czyli będzie już 3 tygodnie po terminie!
jak długo mozna "przenosić" ciążę?
Ja urodziłam się 10 dni poterminie. No ale to nie to samo co 3 tygodnie Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od wielu czynników. Przecież wyliczając termin porodu można się pomylić bardzo łatwo...W tej chwili robi to maszyna, na podstawie wielkości dziecka itd, a każde dziecko rozwija się inaczej, indywidualnie.

Dopóki wszystko jest ok, wody płodowe są niezmienione, dziecko ma normalne tętno, a matka czuje się dobrze, nie ma potrzeby ingerowania w ciążę.

Nie zmienia to faktu, ze należy często się kontrolować w takim wypadku. Ja osobiście zatrzymałabym pacjentkę w szpitalu...Chyba że mają aż taki tłok i brak miejsc, że przyjmują tylko rodzące...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie ona czuje się świetnie, jest bardzo aktywna. Mówi, że gdyby nie ten termin to by pomyślała, że jest może dopiero w 6, 7 miesiącu! Wink
W szpitalu powiedzieli, żeby szła do domu i przyjechała dopiero za tydzień na kontrolę. No, chyba że oczywiście zacznie rodzic wcześniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group