Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przedszkole prywatne?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dyryga



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 3:40 pm    Temat postu: re Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to za przedszkole, na jakiej dzielnicy i ile konkretnie kosztuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kwiatuszek89



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazywa się Sowa, na Grabówce, zaraz przy Rocha. Aktualnych cen poszukaj sobie na stronie, bo to zależy od pakietu.
Przede wszystkim mają masę zajęć tematycznych, fajne podejście do dzieci, dużo gości, no i smaczne jedzenie.
Nasza córka zawsze z jedzeniem robiła problemy, ale tutaj ich nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Klubiki sa zupełnie pod innym nadzorem choćby sanitarnym niż przedszkola.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dyryga



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 4:00 pm    Temat postu: re Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po weekendzie będziemy mieli możliwość sprawdzenia tego miejsca. Ku mojemu zdziwieniu - dzwoniłam do dwóch prywatnych przedszkoli i w obydwu przypadkach nie mają miejsca, szok :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kwiatuszek89



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie jest tak, że dziecko może dostać się do przedszkola, jeśli tylko pojawi się wolne miejsce, więc rodzice rezerwują miejsca w prywatnych, tak żeby je mieć zapewnione.
Inna sprawa, że wielu rodziców jest zdania, że po prostu takie przedszkola są dużo lepszym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dyryga



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 4:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byliśmy ta rano - babki pozytywne, standard w środku ok, dzieci wyglądały na zadowolone. Zobaczymy jeszcze ze 2 przedszkola na mieście - porównamy cenowo i jakościowo. To oceniam pozytywnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kwiatuszek89



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 9:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Większość przedszkoli to niewielkie sali na kilkanaście osób, bez placu zabaw. W jednym przedszkolu dziewczyny mówiły, że one chodzą z dziećmi bawić się mieć bloki.
W tym momencie trudno sobie mi wyobrazić moje dziecko idące grzecznie za rączkę na plac zabaw, ale mam nadzieję, że z pokornieje. Sowa ma wszystko własne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dyryga



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 4:05 pm    Temat postu: re Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Między bloki tak? Ale tutaj przesadzasz, bo w przedszkolach publicznych wychowawcy również zabierają dzieci na spacer. Mamy koło siebie przedszkole - pielgrzymki wychodzą co trochę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kwiatuszek89



Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 26, 2013 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To w końcu jak? Wysyłacie tam dziecko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja za podstawowe kryterium przy wyborze stawiałam
- higiena, wygląd i wielkosc pomieszczeń m.in wc czyli czy uzywane sa papierowe ręczniki czy jest mycie ząbków, rączek itd . Takie rzeczy sa ważne i nalezy je sprawdzić .
- jak wyglada sala zabaw czyli wielkosć higiena,ilośc i jakość zabawek
- program zajęć
- menu
- opiekunki /nauczycielki.
To ważne ponieważ w przedszkolu na grupie musi być nauczyciel + opiekunka i pomoc przy jedzeniu itd.
W klubikach jest zupełnie inaczej i otworzyć takie coś moze każdy - nie musi spełniać wymogów pedagogicznych. Poza tym klubiki to nie przedszkole ,nie maja w większości przygotowania "zerowego" czyli przed szkołą i tak dziecko musicie posłac do przedszkola. Nie ma sensu przenosić ....juz lepiej dac odrazu do przedszkola gdzie dzieciak spędzi z jedną grupą całe te lata.
Pamietajcie ,ze najważniejsze to dobra opiekunka i nauczycielka. Sprawdzcie to bardzo dokładnie. Nie tylko patrząc na samą "panią" , dowiadujcie sie , czytajcie opinie.
Poza tym place zabaw nie wszędzie są. Zazwyczaj przedszkola są w nie wyposażone ale oczywiście nie zawsze. Nawet bez placu zabaw wychodzą przecież na spacery i zabawy na dworze. To obowiązek.
Klubiki czy "przedszkola "prywatne nie zawsze też są wyposażone tak jak by się mogło wydawać.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group