Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przeciążone kolana?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Franq57



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 6:55 pm    Temat postu: Przeciążone kolana? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam...
Mam 15 lat. Od około miesiąca jezdże na rolkach agressive (skoki ze schodów itd...)
3 tygodnie temu po skokach ze schodów zaczęły boleć mnie kolana - nie cały czas - tylko jak kucam, wchodze po schodach, wyskakuje... Okolo tygodnia temu było już lepiej, ale grałem w tenisa i znowu mi sie pogorszyło... Nie wiem co to jest, kiedy to przejdzie i czy dalej będę mógł jeżdzić - przyznaje że troche przesadziłem - nie byłem przyzwyczajony do skakania, a jeżdżenie 7 godzin dziennie nie było najlepszą rozgrzewką... Niedługo ide do lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy... Prosze o pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najrozsądniej jest pójść do ortopedy bo my Ci nic nie pomożemy bez badań Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Franq57



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co o tym myślicie? Czy to normalne jak sie dużo skacze lub przetrenuje? Jeżeli to tylko przeciążenie, to łatwo to wyleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 6:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Franq57
Jesteś młody więc Twój organizm nie jest ukształtowany,rośniesz cała anatomia nie tylko kości ulega zmianom,taki sport powoduje znaczne przeciążenia co może powodować mikrourazy a w konsekwencji stany zapalne.Bez badań radiologicznych(rtg,usg) nie można ocenić na ile i jakie nastąpiły zmiany i co leczyć.Dlatego należy się udać do lekarza ogólnego który skieruje do ortopedy.Należy przerwać uprawianie tego typu sportów przeciążeniowych(w tym i tenisa) do czasu badań.Jest dużo leków w żelu(p.zapalnych i p.bólowych) na takie objawy(bez recepty)do czasu wizyty u lekarza można stosować(np Veral,Ibum,Ketoprom)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Franq57



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fastum też? xD Stanu zapalnego raczej nie mam, bo mi kolana nie spucly, i bolą tylko jak je obciążam np na schodach... A, jeszcze jedno - czy jedzenie np żelatyny w galaretkach coś pomoże?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Franq57
Fastum też możebyć, oczywiście galaretki mają wpływ na stan chrząstki stawowej i są wskazane.jednak należy zdiagnozować co się dzieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group