Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prysznic a soczewki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karni



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 6:41 pm    Temat postu: Prysznic a soczewki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ile czasu soczewki muszą być w płynie przed ponownym założeniem? soczewki zostały zdjęte ze względu na kąpiel? można zaraz po kąpieli je założyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda marka soczewek ma swoje wytyczne, dlatego proszę kierować się przede wszystkim informacjami na ulotce opakowania:) Na pewno będzie informacja, ile czasu należy trzymać soczewki w płynie. Soczewki powinno się nosić od 6-14 godzin, nie dłużej, zatem jeżeli czas ten nie został przekroczony, można ponownie je założyć. Wszystko oczywiście też zależy od tego, jaki jest typ soczewek.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji soczewki należy zdjąć, mechanicznie je wyczyścić i równie dobrze można założyć je z powrotem. Mechanicznie, czyli kilka kropel płynu wlewamy na dłoń,kładziemy soczewkę i znów wlewamy na nią trochę płynu, palcem czyścimy obie strony soczewki, spłukujemy płynem i ... albo na chwilę do pojemniczka, albo na oko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patrycja45



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Z Polski
PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robię dokładnie tak, jak radzi Bianka:)
I nigdy problemu z włożeniem ponownym soczewki nie miałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
optoka



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak robię tylko przed włożeniem do oka na trochę do pojemnika odkładam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Webekus



Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 14, 2015 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam kupuje soczewki kontaktowe jednodniow i nei mam takich problemów, wg mnie jest to fajne uniwersalne rozwiązanie, polecam Tobie też chociaż spróbować, może Ci się spodoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karfen



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 23, 2015 9:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jak już je zdejmiesz przed wieczornym prysznicem to powinny się moczyć w płynie do rana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group