Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Proszek utknal

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gonzooo



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 10:50 pm    Temat postu: Proszek utknal Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed chwila polykajac proszek, poczulem jak by utknal. Nie wiem czy wpadl nie w ta dziurke czy co, ale na wysokosci jablka adama (troszke nizej) czuje jak by cos tam bylo. Albo mi sie wydaje, albo tam jest.
Byl to duzy proszek, dlatego taki problem moze wchodzic w gre.

Jak on tam jest, to co ja mam zrobic, bo nie mam pojecia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 8:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najłatwiej do szpitala na izbę przyjęć, najszybciej będzie.

Tam sprawdzą co tak faktycznie z tym proszkiem, czy po prostu podrażnił ścianki przełyku do tego stopnia iż masz takie uczucie cały czas, czy faktycznie nadal tam jest.

Postępowanie identyczne jak przy zadławieniach ościami, czy gdy małe dziecko połknie coś, np. klocek lego czy coś takiego.

Najpierw sprawdzają co jest tak faktycznie, a w razie czego ostrożnie wyciągają. Może troszkę nieprzyjemne ale przeprowadza sie tego wiele i jest bezpieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 10:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popoj porzadnie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group